WANDAL – GRAFICIARZ W RĘKACH DZIELNICOWYCH
Dzielnicowi z wieluńskiej komendy , po informacjach od SOK, zatrzymali 32 – letniego mieszkańca województwa śląskiego, który w nocy z 23 na 24 lutego 2017 roku namalował graffiti na dwóch wagonach pociągu stojącego na stacji Wieluń – Dąbrowa. Wandalowi grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny.
Kiedy 24 lutego 2017 roku ,po godzinie 7.00, dyżurny wieluńskiej komendy wysłał dzielnicowych w rejon zgłoszonej dewastacji policjanci mieli już pewne informacje od funkcjonariuszy SOK. Po godzinie 9.00 nu ulicy Kolejowej w Wieluniu pojawił się mężczyzna, który wydał się dzielnicowym podejrzany. Przechodził obok zaparkowanych pojazdów, chował się za żywopłot obserwując okolicę. Gdy w pewnym momencie podchodził do jednego z samochodów, kucnął i udawał, że chce zawiązać buta. Cały czas rozglądał się dookoła po czym szybkim krokiem podszedł do zaparkowanego vw golfa otworzył drzwi i chciał wsiąść do samochodu. Wówczas policjanci natychmiast zareagowali. Podejrzewany mężczyzna trzasnął drzwiami od samochodu i zaczął pieszo uciekać. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali 32 – letniego mieszkańca województwa śląskiego jak się później okazało nocnego graficiarza. Sprawca wykroczenia przyznał się do pomalowania wagonów pociągu osobowego. W samochodzie zatrzymanego policjanci znaleźli 25 sztuk farb w sprayu, których używał do malowania graffiti. Grozi mu kara ograniczenia wolności albo grzywny. Sąd może również nałożyć na obwinionego obowiązek naprawienia szkody.
Może to Ci się spodoba
UDERZENIE W PRZESTĘPCZOŚĆ NARKOTYKOWĄ
Ozorkowscy policjanci zatrzymali 49-letnią kobietę, w mieszkaniu której zabezpieczyli 15 krzewów konopi indyjskich oraz prawie 200kg nielegalnego tytoniu. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego sięga 150 tysięcy złotych. Zatrzymana usłyszała zrzut uprawy
POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCÓW KRADZIEŻY MOTOCYKLA
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi, zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy w nocy z 13 na 14 czerwca 2017 roku skradli motocykl marki KAWASAKI o wartości
WPADLI Z NARKOTYKAMI PODCZAS LEGITYMOWANIA
Kutnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Mieszkańcy Kutna w wieku 21 i 22 lat wpadli podczas legitymowania. Grozi im do 3 lat więzienia. 4 maja 2017r policjanci
