KARA DO 3 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI GROZI JEDNEMU Z MIESZKAŃCÓW GMINY UJAZD ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI

KARA DO 3 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI GROZI JEDNEMU Z MIESZKAŃCÓW GMINY UJAZD ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI

Mężczyzna nienależycie sprawował opiekę nad bydłem. Na terenie gospodarstwa policjanci znaleźli jedną padłą krowę, w oborze była jeszcze jedna wraz z cielakiem. Zwierzęta były niedożywione i zaniedbane.

 

17 lutego 2017 roku o godzinie 16:40 oficer dyżurny tomaszowskiej  komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z gospodarstw na terenie gminy Ujazd znajduje się zaniedbane bydło. Na miejsce natychmiast pojechał patrol, który w oborze znalazł padłą krowę. Pozostałe bydło również było w złym stanie. 52-letni właściciel gospodarstwa miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza i  technik kryminalistyki. Przyjechał również Wójt Gminy Ujazd. Padłą krowę zabezpieczono, natomiast resztę bydła przekazano pod opiekę rodzinie nieodpowiedzialnego gospodarza. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie się nad zwierzętami  grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Osoby, które posiadają wiedzę o miejscach, gdzie znajdują się niedożywione i zaniedbane zwierzęta proszone są o zgłaszanie tego rodzaju sytuacji do policji , lekarza weterynarii lub właściwego urzędu gminy.

Previous ODPOWIEDZĄ ZA PRÓBĘ WYŁUDZENIA 100 TYS. ZŁOTYCH KREDYTU
Next ODPOWIE ZA WYŁUDZENIE ODSZKODOWANIA

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

PIKNIK W „WODNYM RAJU”

W dniu 24 czerwca 2017r na terenie MOSiR „Wodny Raj” przy ul. Wiernej Rzeki 2 w Łodzi odbył się event w ramach kampanii MSWiA pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wiadomości 0 Comments

Jak skutecznie pozbyć się kleszczy z ogrodu?

Kleszcze to prawdziwy problem dla wielu ludzi posiadających ogród. Co roku ich populacja rośnie, ponieważ kleszcze są bardzo odporne na naturalne czynniki. Jeśli chcemy skutecznie pozbyć się kleszczy z naszego

Wiadomości 0 Comments

„CYBERPRZESTĘPCZOŚĆ – NOWE ZAGROŻENIA”

16 lutego 2017 roku w Auli Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie odbyła się konferencja pn. „Cyberprzestępczość – nowe zagrożenia” organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Brzezinach,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź