BOSS GRUPY PRZESTĘPCZEJ UKRYŁ SIĘ W GOŁĘBNIKU PRZED POLICJANTAMI CBŚP

BOSS GRUPY PRZESTĘPCZEJ UKRYŁ SIĘ W GOŁĘBNIKU PRZED POLICJANTAMI CBŚP

Zabezpieczenie 44 automatów do gier, mienia o wartości 350 tys. złotych i zatrzymanie 8 osób – to finał akcji przeprowadzonej przez policjantów kieleckiego CBŚP. Gangsterzy zarabiali na automatach do gier hazardowych, które wstawiali do kieleckich lokali. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwami karno – skarbowymi. Lider odpowie dodatkowo za kierowanie gangiem.

Policjanci CBŚP z Kielc sprawdzali informację o działaniu grupy przestępczej wyspecjalizowanej w zarabianiu na automatach hazardowych. Gangsterzy wstawiali swoje automaty do lokali w województwie świętokrzyskim. Urządzenia nie miały koncesji i nie były nigdzie rejestrowane. Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że grupa faktycznie działała w Kielcach i okolicach od połowy 2016 roku. Policjanci rozpoczęli żmudne śledztwo, w wyniku którego ustalili członków wchodzących w skład grupy przestępczej i adresy lokali automatami. W momencie, kiedy policjanci dysponowali wystarczającymi informacjami, przygotowali się do zatrzymania gangsterów.

W tym samym czasie, kilkanaście ekip policyjnych pojawiło się w ustalonych miejscach. Funkcjonariusze kieleckiego CBŚP byli wspierani przez kolegów z Radomia, Łodzi, Krakowa i Katowic oraz funkcjonariuszy służb podległych ministerstwu finansów. Policjanci  znali kryminalną przeszłość lidera grupy i jednego z jej członków. Podejrzewali, że mężczyźni mogą posiadać broń i dlatego ich zatrzymanie powierzono antyterrorystom. Akcja przebiegała w sposób dynamiczny, ale zaskoczeni gangsterzy nie stawiali oporu.

Kiedy funkcjonariusze CBŚP weszli na posesję, którą zamieszkiwał lider grupy – nikogo nie zastali. Policjanci nie dali się oszukać i przeczuwali, że mężczyzna schował się na ich widok. Bardzo szczegółowo przeszukali teren. Okazało się, że boss organizacji jest również hodowcą gołębi i wśród swoich “podopiecznych” próbował ukryć się przed funkcjonariuszami.

Policjanci przeszukali lokale zamieszkane przez zatrzymanych i te, w których znajdowały się automaty do gier. Zabezpieczyli 44 maszyny hazardowe i pieniądze oraz samochody o wartości 350 tys. złotych.

W Prokuraturze Okręgowej w Kielcach, członkowie gangu usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwami karno-skarbowymi, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Lider odpowie dodatkowo za kierowanie grupą, za co może trafić do więzienia na 10 lat.

Szef gangu i jeden z członków zostali tymczasowo aresztowani. Wobec pozostałych zatrzymanych, prokurator zastosował dozory, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

Previous TRAFILI PROSTO ZA KRATY
Next NA PODDASZU UPRAWIAŁ KONOPIE INDYJSKIE

Może to Ci się spodoba

Łódź na Sygnale 0 Comments

PSEUDOKIBICE ODPOWIEDZĄ KARNIE ZA NAPAŚĆ NA MOP-IE

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi oraz kutnowskiej komendy powiatowej zatrzymali trzech pseudokibiców podejrzanych o pobicie innej grupy kibiców. Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku na jednym z Miejsc Obsługi

Łódź na Sygnale 0 Comments

WŁAMYWAŁ SIĘ DO KOMÓREK I KRADŁ OZDOBY CHOINKOWE

Policjanci z VIII Komisariatu zatrzymali 26-latka, który włamywał się do pomieszczeń gospodarczych swoich sąsiadów i okradał je. Jego łupem padały głównie choinki i ozdoby choinkowe. Do mieszkania sprawcy doprowadził policjantów

Łódź na Sygnale 0 Comments

SPRZEDAWAŁ PRZEZ INTERNET PODROBIONĄ ODZIEŻ

Policjanci zatrzymali 25-latka, który oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Łowiccy policjanci otrzymali informację, że na jednym z portali internetowych nieznana osoba oferuje do sprzedaży różnego rodzaju odzież

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź