Dla kogo jest praca w Łodzi? Przekonajmy się!

Dla kogo jest praca w Łodzi? Przekonajmy się!

Rynek pracy w Łodzi ucierpiał wskutek wprowadzonych obostrzeń. Pandemia negatywnie odbiła się na sytuacji finansowej wielu przedsiębiorstw. Jednak powoli rynek wraca do sytuacji sprzed dwóch lat. W mieście wciąż poszukiwani są specjaliści w wielu branżach, przede wszystkim budowlanej oraz medycznej.

Praca w Łodzi – jak odnaleźć się na rynku pracy?

Łódź w czasie pierwszej fali pandemii zmagała się z dużym bezrobociem. Duży odsetek bezrobotnych zaobserwowano w przypadku osób 50+. Jednak bezrobocie w Łodzi nie dotyczy niektórych sektorów. Przedsiębiorstwa pilnie poszukują murarzy, tynkarzy, robotników budowlanych oraz pracowników robót wykończeniowych w budownictwie. Zatrudnienie w tej branży znajdują również osoby z bardzo małym doświadczeniem. Firmy często oferują etat, zachęcając szkoleniami, co ułatwia odnalezienie się na łódzkim rynku pracy.

W Łodzi brakuje lekarzy oraz medyków. Poszukiwani są także opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych. Szpitale szukają pielęgniarek i położnych. Oprócz tego z niedoborem wykwalifikowanych pracowników zmaga się sektor finansowy. Dobrze płatną pracę bez problemu znajdą księgowe, pracownicy ds. rachunkowości. Cenieni są pracownicy posługujący się co najmniej dwoma językami obcymi.

W jakich zawodach najłatwiej znaleźć pracę w Łodzi?

W Łodzi poszukuje się przede wszystkim specjalistów z zakresu elektryki, energetyki oraz mechaniki. Na brak ofert pracy nie mogą narzekać elektromonterzy oraz monterzy elektronicy. W związku z dynamicznym rozwojem przemysłu brakuje również niewykwalifikowanych operatorów produkcji. Centrum Polski słynie także z przemysłu tekstylnego, a łódzkie przedsiębiorstwa wciąż poszukują operatorów maszyn włókienniczych czy maszyn do produkcji wyrobów z gumy. W pokrewnych firmach brakuje ochroniarzy, magazynierów, sprzątaczek, nauczycieli przedmiotów zawodowych czy pracowników ds. jakości. Cenionymi i poszukiwanymi specjalistami są zawodowi kierowcy. Kandydaci mogą ubiegać się o pracę w sektorze prywatnym oraz w publicznym, który oferuje dodatkowe świadczenia socjalne i gwarancję zatrudnienia.

Pomimo reperkusji pandemii, rynek pracy w Łodzi powoli wraca do sytuacji sprzed dwóch lat, gdzie nie brakowało zróżnicowanych ofert zatrudnienia. Aby szybko znaleźć atrakcyjną ofertę, najlepiej przeglądać ogłoszenia online, które publikowane są w popularnych serwisach internetowych. Praca Łódź kusi wysokimi zarobkami, jednak przede wszystkim w ściśle określonej grupie zawodów. Pracodawcy zwracają uwagę na znajomość języków obcych, ponieważ dzięki temu można swobodnie pracować w środowisku międzynarodowym.

Previous Jakie kosmetyki samochodowe powinienem trzymać w swoim garażu?
Next Jak powiększyć usta - znane i nieznane metody

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ŁÓDZKA POLICJA KONNA NA MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH W BRNIE

W dniach od 26 do 27 maja 2017 roku odbyły się XX Międzynarodowe Zawody Policji Konnej w Brnie. Łódzką policję reprezentował duet zawodników: sierż. szt. Radosław Kafar na koniu HUMUS

Wiadomości 0 Comments

Jak zrobić trwałą na włosach?

Trwała fryzura znów jest modna. Według stylistów, trwała ondulacja jest znowu w modzie. Możesz mieć burzę loków, jeżeli jesteś marzycielką. Po pierwsze, musisz określić, czy trwałe loki są dla Ciebie

Wiadomości 0 Comments

,,UWAGA! DZIECKO CIERPI. NIE POZWÓL NA TO!”

Rusza kampania informacyjna Komendy Miejskiej Policji w Łodzi realizowana wspólnie ze Społeczną Akademią Nauk w Łodzi skierowana do mieszkańców naszego miasta. Ma ona na celu uwrażliwić i zachęcić łodzian do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź