Dla kogo jest praca w Łodzi? Przekonajmy się!

Dla kogo jest praca w Łodzi? Przekonajmy się!

Rynek pracy w Łodzi ucierpiał wskutek wprowadzonych obostrzeń. Pandemia negatywnie odbiła się na sytuacji finansowej wielu przedsiębiorstw. Jednak powoli rynek wraca do sytuacji sprzed dwóch lat. W mieście wciąż poszukiwani są specjaliści w wielu branżach, przede wszystkim budowlanej oraz medycznej.

Praca w Łodzi – jak odnaleźć się na rynku pracy?

Łódź w czasie pierwszej fali pandemii zmagała się z dużym bezrobociem. Duży odsetek bezrobotnych zaobserwowano w przypadku osób 50+. Jednak bezrobocie w Łodzi nie dotyczy niektórych sektorów. Przedsiębiorstwa pilnie poszukują murarzy, tynkarzy, robotników budowlanych oraz pracowników robót wykończeniowych w budownictwie. Zatrudnienie w tej branży znajdują również osoby z bardzo małym doświadczeniem. Firmy często oferują etat, zachęcając szkoleniami, co ułatwia odnalezienie się na łódzkim rynku pracy.

W Łodzi brakuje lekarzy oraz medyków. Poszukiwani są także opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych. Szpitale szukają pielęgniarek i położnych. Oprócz tego z niedoborem wykwalifikowanych pracowników zmaga się sektor finansowy. Dobrze płatną pracę bez problemu znajdą księgowe, pracownicy ds. rachunkowości. Cenieni są pracownicy posługujący się co najmniej dwoma językami obcymi.

W jakich zawodach najłatwiej znaleźć pracę w Łodzi?

W Łodzi poszukuje się przede wszystkim specjalistów z zakresu elektryki, energetyki oraz mechaniki. Na brak ofert pracy nie mogą narzekać elektromonterzy oraz monterzy elektronicy. W związku z dynamicznym rozwojem przemysłu brakuje również niewykwalifikowanych operatorów produkcji. Centrum Polski słynie także z przemysłu tekstylnego, a łódzkie przedsiębiorstwa wciąż poszukują operatorów maszyn włókienniczych czy maszyn do produkcji wyrobów z gumy. W pokrewnych firmach brakuje ochroniarzy, magazynierów, sprzątaczek, nauczycieli przedmiotów zawodowych czy pracowników ds. jakości. Cenionymi i poszukiwanymi specjalistami są zawodowi kierowcy. Kandydaci mogą ubiegać się o pracę w sektorze prywatnym oraz w publicznym, który oferuje dodatkowe świadczenia socjalne i gwarancję zatrudnienia.

Pomimo reperkusji pandemii, rynek pracy w Łodzi powoli wraca do sytuacji sprzed dwóch lat, gdzie nie brakowało zróżnicowanych ofert zatrudnienia. Aby szybko znaleźć atrakcyjną ofertę, najlepiej przeglądać ogłoszenia online, które publikowane są w popularnych serwisach internetowych. Praca Łódź kusi wysokimi zarobkami, jednak przede wszystkim w ściśle określonej grupie zawodów. Pracodawcy zwracają uwagę na znajomość języków obcych, ponieważ dzięki temu można swobodnie pracować w środowisku międzynarodowym.

Previous Jakie kosmetyki samochodowe powinienem trzymać w swoim garażu?
Next Jak powiększyć usta - znane i nieznane metody

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

III EDYCJA SZKOLENIA POŁĄCZONEGO Z DOSKONALENIEM ZAWODOWYM POLICJANTÓW PEŁNIĄCYCH SŁUŻBĘ W POMIESZCZENIACH DLA OSÓB ZATRZYMANYCH

Od 12 do 14 kwietnia 2017 roku w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu odbyła się trzecia edycja szkolenia połączonego z doskonaleniem zawodowym lokalnym policjantów z 20

Wiadomości 0 Comments

Meble do salonu na wymiar

Salon to jedno z tych miejsc, które kojarzy się przede wszystkim ze wspólnym spędzaniem czasu, beztroskim relaksem i przestrzenią, w której pragnie się przebywać po nieco intensywniejszym dniu w pracy.

Wiadomości 0 Comments

Gdzie najlepiej zrobić endoprotezę stawu biodrowego w Łodzi?

Endoproteza stawu biodrowego, określana czasem potocznie jako „sztuczne biodro”, to cenna zdobycz współczesnej medycyny. Pozwala ona pacjentom cierpiącym z powodu zwyrodnienia stawu biodrowego lub urazu na powrót do sprawności i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź