Jak powiększyć usta – znane i nieznane metody

Jak powiększyć usta – znane i nieznane metody

Duże, pełne usta, takie jak u Angeliny Jolie wyglądają jak spełnienie marzeń niemal wszystkich kobiet. Matka Natura bywa okrutna i czasem daje nam to, czego nie chcemy. Nie musisz od razu nadawać swoim ustom pożądanego wyglądu. Zamiast tego, użyj kilku warstw szminki. W końcu się rozmyją. Możesz przeczytać nasz przewodnik, aby znaleźć najlepszą metodę, aby osiągnąć pożądany wygląd.

Metody powiększania ust

Istnieje wiele metod powiększania ust. Powiększanie ust jest praktykowane od tysięcy lat. Kobiety zawsze chciały wyglądać atrakcyjnie, a pełne usta były jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu. Obecnie dostępnych jest wiele zabiegów medycyny estetycznej, które przynoszą długotrwałe i satysfakcjonujące rezultaty. Jednak dużą popularnością cieszą się również domowe sposoby. W jaki sposób można powiększyć usta? Oto sprawdzone metody.

Profesjonalne powiększanie ust

Istnieje wiele profesjonalnych metod. Zabiegi te mogą dać trwałe efekty. Mogą one powiększyć usta i przywrócić im symetryczne proporcje. Zabiegi te obejmują zarówno opcje chirurgiczne, jak i niechirurgiczne. Oto kilka przykładów.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest organicznym związkiem chemicznym występującym naturalnie w organizmie człowieka, zarówno w mazi stawowej, jak i w skórze. Stosowany jest w medycynie estetycznej do korekcji kształtu skóry oraz do wypełniania ust w celu zwiększenia objętości i poprawy proporcji.

Zabieg jest bezbolesny i trwa około pół godziny. Polega na wstrzykiwaniu w określone miejsca czerwieni wargowej. Wypełnia to te obszary i nadaje im większą objętość. Zabieg jest szybki i bezbolesny. Czasami widoczne jest lekkie zaczerwienienie skóry. Znika ono w ciągu kilku godzin. Idealnym zabiegiem dla kobiet, które pragną pięknych, kształtnych ust, ale nie mogą się zdecydować czy chcą się poddać operacji jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego.

Metoda ta posiada wiele cech bezpieczeństwa, w tym bardzo mało skutków ubocznych, takich jak alergia. Lista przeciwwskazań jest krótka i obejmuje głównie choroby autoimmunologiczne. Efekt zabiegu jest krótkotrwały i musi być powtarzany co kilka tygodni.

Przeczytaj również: 5 powodów, dla których pokochasz botox i wypełniacze dermalne

Cięcie pod nosem

Można wykonać nacięcie pod nosem. Jest to zabieg chirurgiczny. Polega on na wykonaniu małego nacięcia wzdłuż jednego z rowków nosowych, a następnie usunięciu cienkiego paska skóry. Dzięki temu zmniejsza się odległość między nosem, ustami i uszami, co powoduje, że górna warga staje się szersza. Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i pozostawia niewielką, prawie niewidoczną bliznę w miejscu nacięcia. Oczywistym jest, że okres rekonwalescencji po tym zabiegu jest dłuższy niż po zastrzykach z kwasów hialuronowych. Efekty są trwałe i prawidłowo przeprowadzony zabieg nie spowoduje już żadnych uszkodzeń kształtu czy wielkości ust.

Uzupełnienie własnym tłuszczem

Inną metodą powiększania i modelowania ust jest uzupełnienie własnym tłuszczem Lipolifting, czyli lipotransfer. Polega to na wstrzyknięciu tłuszczu od pacjenta w czerwień wargową. Do zabiegu potrzebna jest niewielka ilość tłuszczu – zazwyczaj od 20 do 30 ml. Zabieg lipotransferu jest bezbolesny i trwa niecałą godzinę. Efekty lipotransferu są widoczne natychmiast i nie ma ryzyka odrzucenia lub reakcji alergicznej.

Metody domowe

Możesz nawet osiągnąć swój wymarzony rozmiar ust w domu! Możesz łatwo powiększyć swoje usta w zaciszu swojej łazienki. Jest to łatwe i szybkie. Miej świadomość, że efekt będzie zazwyczaj chwilowy i iluzoryczny. Te sposoby są warte uwagi, nawet jeśli działają tylko przez krótki czas.

Masaż kostkami lodu

Jest to metoda, o której większość ludzi nigdy nie słyszała. Jest to powiększanie ust. Polega na delikatnym masażu kostką lodu i cynamonem. Pobudza to mikrokrążenie. Usta stają się lekko zaczerwienione i większe. Amerykańskie vlogerki uczyniły tę metodę popularną. Nie jest ona jednak bezpieczna i trudno przewidzieć, jakie są jej efekty. Co prawda optycznie powiększa usta, ale jest to tylko chwilowe. Można spróbować, ale nie spodziewajmy się cudów.

Ćwiczenia logopedyczne

Mięśnie te utrzymują wargi w stanie napiętym. Do poprawy mowy można wykorzystać ćwiczenia logopedyczne, które wywodzą się ze starożytnej jogi. Ćwiczenia te można wykonać w ciągu kilku minut, a poprawią one kształt i wielkość Twoich ust. Stojąc przed lustrem, daj swojemu odbiciu kilka szybkich pocałunków, nadmuchaj niewidzialny balon (lub prawdziwy), uśmiechnij się szeroko i zrób dziobnięcie lub rybkę. Nie od razu zauważysz zmiany. Warto spróbować, bo te ćwiczenia rozluźnią mięśnie twarzy. Może to nawet sprawić, że twoje usta będą wyglądały na większe!

Makijaż

Od tysięcy lat makijaż był używany przez ludzkość. Chociaż był używany w inny sposób niż dzisiaj, makijaż był używany od tysięcy lat, aby podkreślić piękno. Możesz stworzyć model swoich ust i nadać im objętość za pomocą makijażu. Wystarczy, że wybierzesz swoją ulubioną szminkę, konturówkę i błyszczyk, a następnie nałożysz je na usta. Mimo, że efekt jest natychmiastowy, to jest on tymczasowy.

Nakładki powiększające usta

Specjalne nakładki silikonowe są ostatnią opcją w przypadku nakładek powiększających usta. Wyglądają one jak mały kubeczek, który umieszcza się na ustach, a następnie zasysa. Nakładka utrzymuje się przez kilka chwil i sprawia, że usta stają się mocniejsze, pełniejsze i bardziej wyraziste. Efekt utrzymuje się kilka godzin i jest bardzo prosty.

Previous Dla kogo jest praca w Łodzi? Przekonajmy się!
Next Manicure hybrydowy krok po kroku

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

OSTATNIE PRACE NA BUDOWIE NOWEJ PODDĘBICKIEJ KOMENDY – WKRÓTCE OTWARCIE

27 lutego 2017 roku insp. Andrzej Łapiński Komendant Wojewódzki Policji wraz z Piotrem Polakiem Posłem na Sejm RP – członkiem Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych złożył wizytę w nowo budowanej

Wiadomości 0 Comments

GROZIŁA SPRZEDAWCZYNI BO CHCIAŁA PIENIĘDZY

Zaledwie kilkunastu minut potrzebowali policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego, żeby ustalić i zatrzymać kobietę, która w jednym ze sklepów usiłowała dokonać rozboju. 34-latka usłyszała już zarzut. Za usiłowanie rozboju grozi kara

Wiadomości 0 Comments

Rębak do drewna – jaki wybrać do swojego ogrodu?

Każdego roku nadchodzi moment, w którym ogródki działkowe, małe sady i ogrody muszą zostać uporządkowane przed zimą. Wraz z nadejściem chłodów i końcem lata rośliny zaczynają zrzucać liście. Wiele krzewów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź