HANDLARZE NARKOTYKAMI ZATRZYMANI PODCZAS TRANSAKCJI PRZEZ POLICJANTÓW CBŚP
Przejęte ponad 2 kg marihuany, prawie 5 kg amfetaminy 2,7 tys. tabletek ekstazy, zlikwidowane laboratorium i zatrzymanie 4 handlarzy narkotykami – to efekt działań policjantów z łódzkiego CBŚP. Dilerzy, po sprzedaniu narkotyków, wzbogaciliby się o prawie 100 tys. złotych. Usłyszeli zarzuty związane z produkcją i handlem narkotykami. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.
Funkcjonariusze łódzkiego CBŚP uzyskali informację, że w miejscowości Luboń (woj. wielkopolskie) może dojść do transakcji pomiędzy handlarzami narkotyków. Policjanci zorganizowali zasadzkę pod domem jednego z podejrzanych. Kiedy w wyznaczonym miejscu pojawili się pozostali dilerzy, wszyscy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚP. Akcja przebiegała bardzo dynamicznie, gdyż bandyci nie zamierzali się poddać i próbowali uciekać samochodem. Próbę tą udaremnili policjanci, którzy użyli broni gładkolufowej do przestrzelenia opon. Przy zatrzymanych zabezpieczono 2 kg amfetaminy, kilogram marihuany i 2 tys. tabletek ekstazy. Podczas przeszukań lokali należących do handlarzy zabezpieczono kolejne narkotyki, a także broń palną i amunicję.Funkcjonariusze CBŚP znaleźli również miejsce, w którym dilerzy produkowali amfetaminę. Laboratorium wyposażone było w profesjonalny sprzęt i odczynniki chemiczne umożliwiające produkcję narkotyków. Dotychczas w sprawie policjanci zabezpieczyli w sumie: ponad 2 kg marihuany, prawie 5 kg amfetaminy i 2,7 tys. tabletek ekstazy. Dilerzy usłyszeli zarzuty związane z produkcją i handlem narkotykami. Pięciu członków narkobiznesu zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa jest rozwojowa i policjanci CBŚP nie wykluczają dalszych zatrzymań. Nadzór nad prowadzonym śledztwem przejął Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Łodzi.
Może to Ci się spodoba
POLICJANCI PRZECHWYCILI KONTRABANDĘ
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim ujawnili w mieszkaniu i piwnicy 50- letniego mężczyzny 640 paczek papierosów bez polskich znaków
JAZDA NA PODWÓJNYM GAZIE ZAKOŃCZYŁA SIĘ W ROWIE
Dzięki interwencji świadka policjanci zatrzymali 37-letniego kierującego, który mając w organizmie 3 promile wiózł pasażerów. Podróż zakończyła się w rowie. na szczęście tym razem nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. 15
POLICJANCI PRZEJĘLI PRAWIE 3 TYSIĄCE LITRÓW NIELEGALNEGO ALKOHOLU
Zgierscy kryminalni zatrzymali 56 latka, który był poszukiwany m.in. do odbycia kary zastępczej. W jego mieszkaniu znaleźli kilka litrów bimbru. Jednak dla policjantów podejrzane było to, że pomieszczenia gospodarcze była
