Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy to już standard. Obecnie jest standardem w salonach kosmetycznych, a wiele kobiet wykonuje go w domu. Zastanawiasz się, czy wykonujesz go prawidłowo? Być może masz problemy z trwałością hybrydy. Wszystkie Twoje wątpliwości rozwieje nasz poradnik. Krok po kroku dowiedz się, jak zrobić hybrydę.

Jak zrobić hybrydy?

Hybrydy są popularnym wyborem z powodu ich wielu zalet. Lakier hybrydowy łączy w sobie to co najlepsze zarówno w żelu jak i w klasycznym lakierze do paznokci. Jest on jednak łatwiejszy w aplikacji niż żelowe paznokcie. Lakier hybrydowy nakłada się tak samo łatwo jak lakier tradycyjny. Można również dokonywać poprawek ponieważ nie zasycha on samoczynnie. Manicure hybrydowy jest trwały przez kilka tygodni, odporny na odpryskiwanie i uszkodzenia, zachowuje swój połysk. Odrastają mocniejsze i bardziej sprężyste, jeśli są osłabione lub łamliwe. Oszczędza czas i jest łatwiejszy w utrzymaniu manicure niż gdybyś musiała robić to codziennie. Możesz odnieść sukces w domowej stylizacji hybrydowej tylko wtedy, gdy jesteś wykwalifikowaną stylistką i kontynuujesz praktykę. Nie bój się próbować!

Zobacz również: Jak zrobić paznokcie w panterkę [5 prostych kroków]

Przygotowanie paznokci

Zacznij od opiłowania paznokci i nadania im pożądanego kształtu. Naturalne paznokcie wymagają pilnika o drobniejszej ziarnistości (najlepiej 180 lub 240). Następnie należy zająć się skórkami. Najłatwiej jest je zmiękczyć specjalnym preparatem, a następnie usunąć za pomocą drewnianego patyczka. Nie obcinaj paznokci, jeśli nie jest to konieczne. Polerką lub blokiem delikatnie polerujemy paznokcie, a następnie przemywamy je zmywaczem. Do manicure hybrydowego używaj wacików bezpyłowych, aby włókna tradycyjnych wacików nie pozostawały na paznokciach.

Malowanie hybryd

Nałóż cienką warstwę na płytkę bazy hybrydowej. Nie powinnaś pokrywać bazą skórek. Chroń krawędź (końcówkę) paznokcia. Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta i utwardzaj pod lampą przez co najmniej dwie warstwy. Nałóż kolejno dwie warstwy lakieru hybrydowego, a następnie każdą z nich utwardź pod lampą. Musisz uważać, aby nie przesadzić z nasyceniem skórek. Jeśli zostanie Ci nadmiar lakieru, nałóż nową warstwę. Aby manicure nie ścierał się na końcówkach, zabezpiecz krawędź każdego paznokcia pilniczkiem. Nałóż lakier nawierzchniowy. Możesz wybrać pomiędzy topem matowym a błyszczącym. Do czyszczenia topu możesz użyć cleanera. Nałóż olejek do skórek, aby zakończyć manicure. Gotowe! Przykładowe frazy pasujące do tego wpisu to: paznokcie hybrydowe krok po kroku, aplikacja lakieru hybrydowego, akcesoria do stylizacji paznokci hybrydowych.

Dlaczego hybryda nie trzyma się?

Nawet jeśli zrobisz wszystko, co w Twojej mocy, czasem coś może pójść nie tak. Oto najważniejsze powody, dlaczego twoja hybryda nie przylega, nie pęka i nie marszczy się:

  • Źle przygotowana płytka paznokcia. Hybryda może nie trzymać się na paznokciach, które są nierówne lub mają pozostałości produktu. Ważne jest, aby usunąć z paznokci resztki produktów i zmatowić je.
  • Zbyt wiele warstw lakieru. Zbyt wiele warstw może powodować problemy z utwardzeniem.
  • Zbyt krótki lub zbyt długi czas utwardzania. Najlepiej jest przestrzegać czasu utwardzania zalecanego przez producenta. W przeciwnym razie lakier nie utwardzi się lub popęka.
  • Różne lakiery wymagają różnego czasu utwardzania. Ważne jest, aby chronić krawędź. Krawędzie, które nie są zabezpieczone pod hybrydę mogą stać się zwiewne i powodować unoszenie się i opadanie lakieru. Może się to również zdarzyć, gdy opiłujesz paznokcie pokryte hybrydą.
  • Naturalnie tłuste paznokcie lub słabe, łamliwe paznokcie. Zdarza się, że płytki są naturalnie tłuste. Przed malowaniem należy je dokładnie oczyścić i zagruntować. Nie powinnaś nakładać produktów nawilżających bezpośrednio na hybrydę. Jeśli Twoje paznokcie są kruche lub cienkie powinnaś użyć primera.
  • Można stosować produkty różnych marek. Aby zapewnić kompatybilność, najlepiej jest używać tylko jednej marki produktów.
Previous Jak powiększyć usta - znane i nieznane metody
Next Nowoczesna łazienka - 7 inspiracji

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Czy ubezpieczyciel może żądać faktur za naprawy

Do Biura Rzecznika Ubezpieczonych regularnie wpływają skargi dotyczące żądania od zakładów ubezpieczeń przedstawienia faktur za części zamienne, które zostały użyte do naprawy pojazdu. Skargi te mogą być składane zarówno przez

Wiadomości 0 Comments

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa, która polega na podskórnym dostarczaniu i podawaniu substancji leczniczych, jest jedną z metod medycyny estetycznej. Poprawia ona warstwy skóry. Microneedling może sprawić, że skóra stanie się elastyczna, odżywiona

Wiadomości 0 Comments

MIANOWANIA NA NOWE STANOWISKA STARSZYCH DZIELNICOWYCH

31 funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymało dzisiaj rozkazy personalne o mianowaniu na nowo utworzone stanowisko starszego dzielnicowego. Awanse trafiły do policjantów w uznaniu za sumienną służbę, zaangażowanie i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź