Jak przygotować ogród do wiosny. – Poradnik ogrodniczy

Jak przygotować ogród do wiosny. – Poradnik ogrodniczy

Piękną cechą domu jest jego ogród, niezależnie od tego, czy jest mały, czy duży. O ogród trzeba dbać przez cały rok, aby był atrakcyjny dla oka i stanowił powód do dumy. Jest wiele rzeczy do zrobienia o każdej porze roku, ale wiosna jest najlepsza.

Jak rozpocząć wiosenne prace w ogrodzie?

Najlepiej zacząć porządki zaraz po zimie. Jeśli luty jest wystarczająco ciepły, można przyciąć krzewy, usunąć zdrewniałe części drzew i uprzątnąć śmieci, które nagromadziły się pod śniegiem. Marzec to czas, kiedy zaczyna się prawdziwa praca. Trzeba będzie zgrabić trawniki i pozbyć się całego śniegu. Prawdziwa praca zaczyna się w marcu, kiedy trzeba zgrabić trawniki, aby usunąć wszelkie zimowe odpady. Należy także usunąć wszelkie chwasty, które zdążyły już wyrosnąć. W razie potrzeby należy sprawdzić ich stan i usunąć obumarłe części.

Sprzątanie należy kontynuować w kwietniu, odsłaniając rośliny pokryte zimą. To najlepszy czas na przycinanie pędów róż, jeśli mamy je w ogrodzie. Należy również sprawdzić stan trawnika. Ogród to nie tylko trawa, krzewy i rośliny. To także ścieżki spacerowe i alejki o różnej nawierzchni. Warto sprawdzić ich stan po zimie i naprawić ewentualne uszkodzenia.

Przeczytaj również: Skorzystaj z listy kontrolnej jesiennego ogrodu, aby przygotować ogród do zimy

Przygotowanie gleby do wysiewu roślin

Teraz czas na przygotowanie gleby do siewu. Nie trzeba wiele, aby spulchnić glebę i przygotować ją do uprawy, jeśli została przygotowana jesienią. Jeśli przed zimą nic nie robiliście z glebą, czas ją nawieźć kompostem lub innym nawozem. Dobrym nawozem jest obornik. Powinien być stosowany w sposób proporcjonalny do potrzeb gleby. Po wykonaniu tych czynności można przystąpić do planowania grządek. Można również zaopatrzyć się w maty szkółkarskie lub włókninę ogrodniczą. Materiały te są przepuszczalne i potrafią zatrzymywać wilgoć. Zapobiega to wysychaniu gleby. Tkaniny te nie tylko zmniejszają częstotliwość podlewania, ale także zapobiegają wzrostowi i rozprzestrzenianiu się chwastów. Rośliny są następnie umieszczane w otworach, które zostały wycięte w poprzek. Jest to mądra decyzja, ponieważ może to być trudne do przesadzenia dorosłego zakładu później.

Rośliny jednoroczne można wysiewać pod koniec kwietnia lub na początku maja. Należy przestrzegać zaleceń producentów nasion dotyczących konkretnych terminów lub kierować się własnym doświadczeniem. Zaleca się sprawdzenie prognozy pogody na początku maja. Młode rośliny mogą zostać uszkodzone przez sporadyczne przymrozki. Lepiej jest je natychmiast okryć.

Wykonywanie prac w ogrodzie nie jest trudne ani trudne. Zawsze możesz zatrudnić profesjonalną firmę ogrodniczą, aby to zrobić.

Previous Jak sprawdzić twardość wody?
Next Jak się robi tłumaczenia filmów?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

URATOWALI DRYFUJĄCYCH ŻEGLARZY

Nagła zmiana pogody zaskoczyła żeglarzy na Zalewie Sulejowskim. Na szczęście służbę na wodzie pełniła doświadczona załoga policjant Asp. Marek Zdulski i ratownik WOPR-u Konrad Pacholski, którzy wypatrzyli ludzi w wodzie.

Wiadomości 0 Comments

,,UWAGA! DZIECKO CIERPI. NIE POZWÓL NA TO!”

Rusza kampania informacyjna Komendy Miejskiej Policji w Łodzi realizowana wspólnie ze Społeczną Akademią Nauk w Łodzi skierowana do mieszkańców naszego miasta. Ma ona na celu uwrażliwić i zachęcić łodzian do

Wiadomości 0 Comments

KLASY POLICYJNE NA SPOTKANIU W KOMENDZIE

13 marca 2017 roku w auli Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie funkcjonariuszy policji z uczniami klas policyjnych. Główny temat spotkania to cyberprzemoc i bezpieczne korzystanie z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź