KLASY POLICYJNE NA SPOTKANIU W KOMENDZIE

KLASY POLICYJNE NA SPOTKANIU W KOMENDZIE

13 marca 2017 roku w auli Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie funkcjonariuszy policji z uczniami klas policyjnych. Główny temat spotkania to cyberprzemoc i bezpieczne korzystanie z Internetu. Dodatkowo młodzież mogła poznać specyfikę pracy mundurowej formacji.

Głównym założeniem pogadanki było uświadomienie uczniom jak bezpiecznie korzystać z plików dostępnych w sieci. Przypomniała też o zagrożeniach związanych z cyberprzemocą, która polega na prześladowaniu, zastraszaniu, nękaniu czy wyśmiewaniu innych za pomocą technik informacyjnych, komunikacyjnych i portali społecznościowych. Policjantka poruszyła problemy związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz prześladowaniem i dyskryminacją innych ludzi. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali pogadanki. Kolejna część spotkania to poznawanie codziennej pracy policjantów. Młodzież zapoznała się z zadaniami na stanowisku kierowania oraz mogła zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Uczniowie obejrzeli także Niebieski Pokój – miejsce przesłuchań najmłodszych pokrzywdzonych przestępstwem. Funkcjonariusze zachęcali młodzież, przede wszystkim właśnie tą z klas policyjnych,  aby w przyszłości zasiliła szeregi Naszej formacji. Zawód policjanta to wyzwania, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie, gdzie jego umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli.

Previous ŁÓDZCY POLICJANCI SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ
Next ZAMIAST DILERÓW ZASTAŁ POLICJANTÓW CBŚP

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ŁÓDZCY POLICJANCI SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ

14 marca 2017r w Łodzi odbyła się akcja krwiodawstwa „spoKREWnieni służbą”. W ten szczytny cel włączyli się także policjanci. Jako pierwszy krew oddał Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej

Wiadomości 0 Comments

URATOWALI DRYFUJĄCYCH ŻEGLARZY

Nagła zmiana pogody zaskoczyła żeglarzy na Zalewie Sulejowskim. Na szczęście służbę na wodzie pełniła doświadczona załoga policjant Asp. Marek Zdulski i ratownik WOPR-u Konrad Pacholski, którzy wypatrzyli ludzi w wodzie.

Wiadomości 0 Comments

OSTATNIE PRACE NA BUDOWIE NOWEJ PODDĘBICKIEJ KOMENDY – WKRÓTCE OTWARCIE

27 lutego 2017 roku insp. Andrzej Łapiński Komendant Wojewódzki Policji wraz z Piotrem Polakiem Posłem na Sejm RP – członkiem Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych złożył wizytę w nowo budowanej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź