Programowanie dla sektora automotive – bezpłatny Embedded Meetup w Łodzi w styczniu

Programowanie dla sektora automotive – bezpłatny Embedded Meetup w Łodzi w styczniu

Już 31 stycznia 2023 roku łódzcy specjaliści IT wezmą udział w pierwszym w mieście Embedded Meetupie. Jest to bezpłatne spotkanie, podczas którego będą mogli poszerzyć wiedzę o pracy inżynierów oprogramowania realizujących projekty dla sektora automotive. Zapisy na wydarzenie trwają. Organizator przygotował program, który dzięki wymianie wiedzy i doświadczeń z uczestnikami wpłynie pozytywnie na ich rozwój zawodowy na łódzkim rynku pracy.

Rozwijanie umiejętności w ramach wąskiej specjalizacji stanowi pomysł na karierę coraz większej liczby programistów, którzy chcą angażować się w zaawansowane projekty dla różnych branż.

Zdobycie praktycznej wiedzy w tym zakresie umożliwiają regularnie organizowane w różnych częściach kraju Embedded Meetupy, podczas których prelegenci dzielą się wieloletnim doświadczeniem, a sesje networkingowe sprzyjają budowaniu relacji i wymianie informacji. Po raz pierwszy tego rodzaju wydarzenie będzie miało miejsce w Łodzi.

31 stycznia 2023 roku o godz. 18:00 eksperci zainteresowani tematyką embedded i automotive spotkają się w klubokawiarni „6 Dzielnica” przy ul. Piotrkowskiej 102, gdzie czeka ich inspirujący wieczór poświęcony tematyce IT.

W ramach pierwszego Embedded Meetupu w mieście z prelekcjami wystąpią doświadczeni inżynierowie z firmy GlobalLogic, którzy od lat tworzą rozwiązania dla czołowych producentów samochodów. Marek Młodzianowski opisze protokół MQTT, przybliżając zasady funkcjonowania, aspekty konfiguracji i zmiany wprowadzone w najnowszej wersji podczas prelekcji „MQTT for the 5th time – modern IoT protocol. Z kolei Shekhar Pardeshi podzieli się spostrzeżeniami na temat diagnostyki i bezpieczeństwa funkcjonalnego samochodów w wystąpieniu „Role of Diagnostics in a Functionally Safe Automotive Environment”.

Istotnym elementem Embedded Meetupu będzie networking oraz swobodna wymiana spostrzeżeń oraz sesje pytań do ekspertów. – Celem każdego spotkania z cyklu Embedded Meetup jest pozostawienie uczestników z poczuciem, że wykorzystali te trzy godziny praktycznie i rzeczywiście zyskali odpowiedzi lub informacje, które przydadzą się im w codziennej pracy. Na to konsekwentnie stawiamy i to będzie też bez wątpienia elementem naszego spotkania w Łodzi – mówi Bartosz Jarzębski, Site Manager GlobalLogic w Łodzi.

Embedded Meetup jest kolejną inicjatywą przygotowaną z myślą o społeczności IT przez działające od października 2021 roku lokalne biuro GlobalLogic w Łodzi. Należąca do grupy Hitachi organizacja stawia na rozwój talentów. Współpracując z uczelniami z województwa czy Klastrem ICT Polska Centralna oferuje programy, akademie czy wydarzenia zapewniające studentom kierunków informatycznych i pokrewnych kontakt z wykwalifikowanymi specjalistami oraz nowymi technologiami. Jednocześnie stale rozwija zespół zajmujący się zaawansowanymi projektami z zakresu embedded automotive dla klientów z całego świata. – Dysponując rozwijaną latami wiedzą, dużym doświadczeniem, a jednocześnie mając tak bliski kontakt z innowacjami, możemy zaoferować wiele lokalnej społeczności IT. Nasi architekci, developerzy i testerzy chętnie wymieniają się spostrzeżeniami z pasjonatami zainteresowanymi kwestiami elektryfikacji, cyberbezpieczeństwa czy autonomiczności samochodów. Embedded Meetup z pewnością będzie ku temu dobrą okazją – dodaje Bartosz Jarzębski z GlobalLogic.

Embedded Meetup w Łodzi jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rezerwacja miejsc.

DARMOWA REJESTRACJA

Previous Rzeszowskie Komórki Lokatorskie od DR Construct
Next Clean Master – profesjonalne sprzątanie na najwyższym poziomie

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakie trendy zdominują rynek pracy w 2022?

Czy rok 2022 przyniesie istotne zmiany na rynku pracy? Na pewno nie powinniśmy oczekiwać gwałtownej rewolucji, jednak trzeba liczyć się ze zmianami, nie tylko w zakresie finansów. Zobacz, kto najszybciej

Strefa Biznesu 0 Comments

Te umiejętności ułatwią Ci znalezienie pracy!

Rynek pracy wciąż potrafi wrzucić nas raz na, a raz pod wóz – znalezienie stałej, stabilnej, dobrze płatnej profesji wydaje się z roku na rok coraz trudniejsze. Każdy, kto musiał

Strefa Biznesu 0 Comments

8 typowych usterek iPhone’a i jak je naprawić

Spójrzmy prawdzie w oczy. Smartfony są ogromną częścią naszego codziennego życia, a kiedy spowalniają, nasz cały dzień spowalnia z nim. Te kieszonkowe komputery zdobyły nasze wspomnienia, pokazały nam drogę do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź