PRZEWOZILI NIELEGALNE PAPIEROSY W SPECJALNEJ SKRYTCE

PRZEWOZILI NIELEGALNE PAPIEROSY W SPECJALNEJ SKRYTCE

Opoczyńscy policjanci zabezpieczyli ponad 54.000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w podwójnej podłodze samochodu. Do wyjaśnienia sprawy zostało zatrzymanych trzech mężczyzn.

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą, uzyskali informację, z której wynikało, że w miejscowości w gminie Żarnów, 49  letni mężczyzna może posiadać znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy zajmowali się nielegalnym procederem. Z dotychczasowych ustaleń w sprawie wynika, że do domu 49 latka przyjechało dwóch mężczyzn, 50 letni ojciec wraz z 21 letnim synem- mieszkańcy powiatu chełmskiego. Rodzinny przestępczy duet do handlu nielegalnym towarem specjalnie przystosował opla vivaro. Pojazd jak się okazało, wyposażony był w podwójną podłogę, skrytki, w których przechowywane były papierosy. Podczas przeszukania samochodu policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 54 tysiące sztuk papierosów. Łączna wysokość uszczuplenia podatku z tytułu niezapłaconej akcyzy wynosi ponad 50.000 złotych.

Mężczyźni za przechowywanie, przewożenie, znacznej ilości nielegalnych papierosów odpowiedzą przed sądem. Kodeks Karno Skarbowy z tego rodzaju przestępstwo przewiduje wysoką grzywnę albo karę pozbawienia wolności do lat 3. Co ważne kary mogą być połączone.  Odpowiedzialność ponosi nie tylko osoba handlująca nielegalnym towarem ale także ten, kto go nabywa.

Previous PONAD 100 GRAMÓW MARIHUANY W CIĘŻARÓWCE
Next W UPAŁY UWAŻAJMY SZCZEGÓLNIE NA DZIECI, OSOBY STARSZE I ZWIERZĘTA

Może to Ci się spodoba

Łódź na Sygnale 0 Comments

ŚMIERTELNY WYPADEK W ŁODZI

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 25 kwietnia 2017 roku około godziny 4:30 na al. Piłsudskiego w Łodzi na wysokości ulicy Wodnej w kierunku Widzewa.

Łódź na Sygnale 0 Comments

SPRAWCY ROZBOJU ZATRZYMANI ZARAZ PO ZDARZENIU

Policjanci z piotrkowskiej komendy zatrzymali czterech sprawców rozboju na 25-latku. Mężczyźni bili pokrzywdzonego po twarzy doprowadzając do stanu bezbronności. Następnie zabrali mu tablet i zegarek. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Grozi

Łódź na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ZLIKWIDOWALI PLANTACJĘ MARIHUANY I ZABEZPIECZYLI PONAD KILOGRAM GOTOWEGO PRODUKTU

Policjanci z VI Komisariatu w Łodzi zatrzymali właściciela plantacji konopi indyjskich, którą prowadził w swoim mieszkaniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także wentylatory i lampy przeznaczone do prowadzonej uprawy. 17 marca 2017 roku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź