ŚMIERTELNE OFIARY WYPADKÓW – POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ

ŚMIERTELNE OFIARY WYPADKÓW – POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ

Trwają wakacje – okres wypoczynku i beztroski – ale też czas podróży. Przed nami kilka upalnych dni i kolejny długi weekend, dlatego policjanci przypominają, że do najtragiczniejszych wypadków dochodzi podczas dobrej pogody na prostych odcinkach drogi. Taka aura wywołuje u kierujących mylne przeświadczenie, że mając dobrą nawierzchnię, widoczność i prosty odcinek drogi mogą bezkarnie zignorować przepisy ruchu drogowego. Niestety za taki błąd płacą czasem najwyższą cenę.

Kierujący często przeceniają swoje umiejętności i zakładają, że im nie grozi wypadek, że takie rzeczy zdarzają się innym. Dobre warunki drogowe zachęcają do szybszej jazdy, a co za tym idzie do przekradczania dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość to mniej czasu na reakcję, dłuższa droga hamowania a niejednokrotnie utrata panowania nad pojazdem. Jeśli do tego dojdą błędy przy wyprzedzaniu lub wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, wypadek jest niemal pewny. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną śmiertelnych wypadków drogowych. W ciągu minionej doby na terenie województwa łódzkiego doszło do aż  trzech wypadków, w których śmierć poniosły trzy osoby:

Koluszki – śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty. W Rzgowie  na ul. Rudzkiej miał miejsce śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty. Prawdopodobną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu motocykliście przez kierującego skodą. Do tragicznego zdarzenia doszło 8 sierpnia 2017 roku po godzinie 17:00 w miejscowości Rzgów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 32-letni mężczyzna kierujący motocyklem jechał ul. Rudzką od strony krajowej „jedynki”. Na jego pas nagle wjechała włączająca się do ruchu osobowa skoda kierowana przez 37-letniego mężczyznę. Motocyklista uderzył w bok samochodu doznając poważnych obrażeń, w wyniku których poniósł śmierć na miejscu. Pod nadzorem prokuratury policjanci ze Rzgowa będą ustalać okoliczności tego wypadku.

Opoczno – śmierć na krajowej „dwunastce”.  Opoczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 8 sierpnia 2017r. o godz. 23.15 na drodze krajowej nr 12, w miejscowości Owadów w gminie Sławno. Policjanci wstepnie ustalili, że kierujący samochodem BMW jadąc w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarową scanią. W wyniku zderzenia doszło do pożaru BMW. Śmierć na miejscu poniósł kierujący osobówką. Trwają czynności zmierzające do potwierdzenia tożsamości ofiary. Kierujący scanią był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowały ekipy funkcjonariuszy ruchu drogowego i wydziału dochodzeniowego. W związku z zablokowaniem trasy K12 policjanci zorganizowali objazdy i wraz ze strażakami zabezpieczali miejsce zdarzenia. Utrudnienia w ruchu trwały do godz. 3.30 w nocy.

Zgierz – śmiertelny wypadek na drodze W 702. Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło 9 sierpnia 2017r. w godzinach rannych na drodze wojewódzkiej nr 702 w miejscowości Kolonia Głowa w gminie Zgierz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący dostawczym mercedesem z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze, gdzie po przewróceniu się pojazdu uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 54-letni kierujący. Na miejscu pod nadzorem prokuratora z udziałem medyka sądowego policjanci przeprowadzili oględziny. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok, natomiast samochód został zabezpieczony do dalszych badań. Ruch na drodze odbywał się płynnie, bez utrudnień.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę!

Previous URATOWALI WINDSURFERA
Next WYWIADOWCY ZATRZYMALI PODEJRZEWANYCH O ROZBÓJ

Może to Ci się spodoba

Łódź na Sygnale 0 Comments

HANDLARZE NARKOTYKAMI ZATRZYMANI PODCZAS TRANSAKCJI PRZEZ POLICJANTÓW CBŚP

Przejęte ponad 2 kg marihuany, prawie 5 kg amfetaminy 2,7 tys. tabletek ekstazy, zlikwidowane laboratorium i zatrzymanie 4 handlarzy narkotykami – to efekt działań policjantów z łódzkiego CBŚP. Dilerzy, po

Łódź na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCÓW BRUTALNEJ NAPAŚCI NA MŁODEGO MĘŻCZYZNĘ

Czterech sprawców w wieku od 22 do 30 lat dokonało rozboju na młodym mężczyźnie, który wracał w nocy od swojej partnerki. Pokrzywdzony był bity pięściami po całym ciele, a następnie

Łódź na Sygnale 0 Comments

PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ WPADŁ Z DOPALACZEM. W DOMU MIAŁ UPRAWĘ KONOPI INDYJSKICH

Policjanci w trakcie przeszukania jednej z posesji na terenie powiatu wieluńskiego zabezpieczyli 56 sadzonek konopi indyjskich. Zatrzymany został 39 latek, któremu przedstawiono zarzuty uprawy konopi oraz posiadania nielegalnych środków psychotropowych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź