W WALCE Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ GOSPODARCZĄ

W WALCE Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ GOSPODARCZĄ

Policjanci z Wydziału Kryminalnego koluszkowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami łódzkiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli towar o szacowanej wartości co najmniej 176 tysięcy złotych.

2 marca 2017 roku około godziny 10:30 w miejscowości Kurowice kryminalni z koluszkowskiej komendy   zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel Omega. Jak się okazało kierował nim 21-letni mieszkaniec gminy Będków. Z uwagi na nerwowe i podejrzane zachowanie kierowcy, funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić co przewozi mężczyzna. W bagażniku znaleźli kartony, a w nich 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 21-latek został  zatrzymany. Pomimo tego kryminalni nie dali za wygraną i zdecydowali sprawdzić również miejsce zamieszkania mężczyzny. Intuicja nie zawiodła.  Zarówno w domu jak i w pomieszczeniach gospodarczych policjanci znaleźli, a następnie zabezpieczyli łącznie 138 200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, prawie 44 kilogramy krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz puste kartonowe opakowania, paczki i papierowe wkładki do paczek papierosów niewiadomego pochodzenia. Do posiadania i przechowywania wymienionych nielegalnych rzeczy przyznał się obecny na miejscu ojciec zatrzymanego. W związku z powyższym kryminalni zatrzymali także 44 letniego mieszkańca Prażek. Mężczyźni wspólnie narazili Skarb Państwa na uszczuplenie o wartości co najmniej 176 tysięcy złotych. Za przestępstwo akcyzowe grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Previous PIJANY CHCIAŁ UDOWODNIĆ, ŻE JEST TRZEŹWY
Next ŚLADAMI BOHATERÓW WALCZĄCYCH W POWSTANIU STYCZNIOWYM

Może to Ci się spodoba

Łódź na Sygnale

POLICJANCI ZLIKWIDOWALI UPRAWĘ KONOPI – W MIESZKANIU STAŁY NAMIOTY Z PLANTACJĄ

Łódzcy policjanci zlikwidowali na osiedlu Widzew uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy, sprzęt służący do uprawy konopi indyjskich oraz susz. 24 maja 2017 roku policjanci do walki z Przestępczością Narkotykową

Łódź na Sygnale

WŁAMYWACZE TRAFILI ZA KRATY

W wyniku interwencji funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Kutnie zatrzymano jednego ze sprawców kradzieży z włamaniem. Drugi ze sprawców został ustalony i zatrzymany przez kutnowskich policjantów. Obaj włamywacze przyjechali do Kutna

Łódź na Sygnale

PODEJRZANY O KŁUSOWNICTWO W RĘKACH POLICJANTÓW

Podczas przeszukania zabezpieczono u niego kilka sztuk broni w tym jedną tzw. „samoróbkę”, kilkanaście sztuk amunicji, tusze zwierzęcą oraz trofea myśliwskie. Mężczyzna odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz