XXI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MOTORYZACYJNY – ELIMINACJE POWIATOWE

XXI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MOTORYZACYJNY – ELIMINACJE POWIATOWE

21 kwietnia 2017 r w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim odbył się XXI Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny dla szkół ponadgimnazjalnych. Były to eliminacje powiatowe, w których wzięło udział 11 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu piotrkowskiego, opoczyńskiego, radomszczańskiego, bełchatowskiego, tomaszowskiego. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalski wspólnie z WORD czuwali nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem eliminacji.

Celem organizowanego turnieju jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy o przepisach ruchu drogowego jak również propagowanie kulturalnego i partnerskiego zachowania w ruchu drogowym. Ważnym elementem jest także popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Turniej ma charakter wieloetapowy. Sześć drużyn wyłonionych w eliminacjach powiatowych weźmie udział w finale wojewódzkim. Zmagania kończą się na szczeblu ogólnopolskim.
W piątkowych eliminacjach powiatowych, na pierwszym etapie turnieju uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, historii motoryzacji i udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy uczestniczyli w jeździe sprawnościowej skuterem a następnie po jednym zawodniku z drużyny w jeździe sprawnościowej samochodem z talerzem Stewarda.

Wyniki turnieju:

I Zespół Szkół Ponadgimnazjalny w Kleszczowie
II Zespół szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie
III Zespół Szkół Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska w Radomsku

Wszystkim bardzo gratulujemy!

Previous WYPADEK AUTOKARU NA AUTOSTRADZIE A2
Next Wypożyczanie samochodów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNI WODNIACY GOTOWI DO SEZONU

10 maja 2017 roku Wydział Prewencji KWP w Łodzi zorganizował i przeprowadził weryfikację umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego, która stanowiła zakończenie przedsezonowego szkolenia dla policjantów z sezonowych komórek wodnych województwa

Wiadomości 0 Comments

Rzeszowskie Komórki Lokatorskie od DR Construct

Komórki lokatorskie są już powszechnie stosowane w nowoczesnym budownictwie jako przestrzeń do magazynowania narzędzi, rowerów czy urządzeń. DR Construct oferuje swoim klientom szeroki wybór konstrukcji o różnych rozmiarach, które są

Wiadomości 0 Comments

URATOWALI DRYFUJĄCYCH ŻEGLARZY

Nagła zmiana pogody zaskoczyła żeglarzy na Zalewie Sulejowskim. Na szczęście służbę na wodzie pełniła doświadczona załoga policjant Asp. Marek Zdulski i ratownik WOPR-u Konrad Pacholski, którzy wypatrzyli ludzi w wodzie.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź