ZUCHWAŁY WŁAMYWACZ W RĘKACH POLICJI

ZUCHWAŁY WŁAMYWACZ W RĘKACH POLICJI

Wszystko zaczęło się już w 2014 roku  kiedy to młody mężczyzna po raz pierwszy włamał się na jedną z działek letniskowych pod Ozorkowem. Wówczas był to jednorazowy wybryk, jednak w 2015 roku  ponownie spróbował swoich sił w nielegalnym procederze. Jesienią i zimą łącznie 10 razy włamywał się do altan i domków letniskowych w Słowiku i miejscowości Sokolniki Las. Zawsze działał w ten sam sposób – wyłamywał, wybijał  lub wypychał okno, przez które wchodził do środka budynku. Wewnątrz plądrował pomieszczenia i zabierał ze sobą wszystko co później mógł sprzedać w skupach złomu. Jego łupem padały najczęściej przewody elektryczne, baterie łazienkowe, garnki i różnego rodzaju sprzęt AGD i RTV. Gdy przyszła wiosna zawiesił swoją przestępczą działalność, do której wrócił jesienią 2016 roku. Od tego momentu aż 11 razy włamywał się na działki w tych samych miejscowościach. Tak jak poprzednio kradł przedmioty, które później mógł sprzedać w skupie złomu. Młody zgierzanin był zupełnie zaskoczony kiedy to 10 stycznia 2017r.  policjanci pojawili się u niego w mieszkaniu. Nie stawiał żadnego oporu przy zatrzymaniu. W rozmowie z kryminalnymi  przyznał, że zdobyte w ten sposób pieniądze przeznaczał na bieżące wydatki. 22-latek był już w przeszłości notowany za konflikty z prawem. Usłyszał 22 zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi kara o 10 lat pozbawienia wolności. Śledczy ustalili, że wstępna łączna wartość strat to ponad 11 tysięcy złotych.

Previous Szał przedświątecznych zakupów sprzyja złodziejom
Next Aktywność fizyczna jednym z gorących internetowych tematów stycznia

Może to Ci się spodoba

Łódź na Sygnale

POŚCIG ZA POSZUKIWANYM

Policjanci podczas pościgu zatrzymali poszukiwanego listem gończym dilera narkotykowego. Wcześniej 66-latek swoim autem usiłował potrącić podejmującego czynności policjanta. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Policjanci Wydziału Kryminalnego pabianickiej komendy od ponad dwóch

Łódź na Sygnale

UPRAWIAŁ KONOPIE, ABY PÓŹNIEJ SPRZEDAWAĆ MARIHUANĘ

Zgierscy kryminalni zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który uprawiał konopie indyjskie u swojej partnerki. Policjanci zabezpieczyli prawie 250 gramów marihuany, ponad 7 gramów mefedronu oraz 73 pozostałe po uprawie korzenie. Łodzianin może

Łódź na Sygnale

PRZESTĘPCZY DUET W RĘKACH POLICJI

54- i 62-latek usiłowali włamać się do jednego z mieszkań na Górnej. Ich plan pokrzyżowali czujni sąsiedzi, którzy usłyszeli hałasy na klatce schodowej i wezwali policję. 16 lipca 2017 roku