Czy w Łodzi buduje się mieszkania blisko centrum?

Czy w Łodzi buduje się mieszkania blisko centrum?

Mimo iż Łódź jest trzecim największym miastem pod względem liczby ludności w Polsce, to ceny mieszkań na tamtejszym rynku nieruchomości są niższe niż np. w Krakowie czy Warszawie, a oferta lokali jest znacznie bogatsza. Zakupem mieszkania w Łodzi interesuje się coraz więcej osób – sprawdźmy dlaczego.

Łódź jest jednym z najstarszych ośrodków przemysłowych w kraju. Choć historia miasta sięga sześciu wieków wstecz, jego dynamiczny rozwój nastąpił niespełna 200 lat temu. Kiedyś, dzięki ciężkiej pracy Polaków, Niemców, Rosjan i Żydów, słynęła z włókiennictwa – obecnie stanowi liczące się centrum kultury, nauki oraz biznesu.

Deweloper Łódź – mieszkanie w sercu Polski

Wszystkie drogi zdają się prowadzić właśnie do Łodzi, serca Polski – leży wszak przy skrzyżowaniu dwóch głównych autostrad, A1 i A2. Jako że jedną z kluczowych dla decyzji o zakupie mieszkania w tym mieście jest lokalizacja, deweloperzy próbują zadbać o to, by ich osiedla powstawały w miejscach, do których łatwo dojechać zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Ważna jest też komunikacja dalekobieżna – przejeżdżająca przez Łódź kolej oraz sieć szybkich dróg i obwodnic pozwalają dostać się do Warszawy czy Poznania w stosunkowo krótkim czasie. Miasto ma też własne regionalne lotnisko, a od największego w Polsce portu lotniczego Warszawa Okęcie dzieli je zaledwie 130 km.

Deweloper Łódź – historia połączona z nowoczesnością

Łódź jest miastem kreatywnym, miastem festiwali, odkrywanym zupełnie na nowo. Ulubionym miejscem jej mieszkańców, ale też turystów jest Manufaktura. To nie tylko galeria handlowa i sklepy – to także sieć kawiarni, pubów i restauracji wkomponowana w zrewitalizowaną, poprzemysłową przestrzeń fabryczną, która nadaje temu miejscu wyjątkowy klimat. Znajdują się tam też teatr i kino, Muzeum Sztuki ms2 oraz Muzeum Fabryki.

Obowiązkowym punktem do odwiedzenia na mapie Łodzi jest również ulica Piotrkowska – długi deptak z butikami, klubami, pubami i pomnikami słynnych polskich artystów, który tętni życiem przez całe dnie i noce. Co roku odbywa się tam mnóstwo wydarzeń, takich jak Festiwal Sztuk Ulicznych i Magii „Hokus Pokus”, Light Move Festiwal, Songwriter Festiwal czy Łódź Czterech Kultur. Koniecznie trzeba zobaczyć także Pomnik Łodzian Przełomu Tysiącleci, Pomnik Łodzian Nowego Millenium oraz Pomnik Łódzkiej Tożsamości. Łódź to także obok Warszawy najważniejszy ośrodek polskiej kinematografii – od lat kształcą się tu wybitni filmowcy, a w plenerach miasta kręcone są kolejne filmy.

Mniej przyjemna, ale równie ważna jest Stacja Radegast – łódzki Umschlagplatz, przez który przeszło w drodze na śmierć 145 tys. osób, głównie Żydów, w czasie eksterminacji podczas II wojny światowej. W drewnianym budynku stacyjnym mieści się makieta Litzmannstadt Getto, łódzkiego getta. Z ponad 200 tys. zamkniętych w nim Żydów ocalało niewielu. Upamiętnia ich Park Ocalałych z Pomnikiem Polaków Ratujących Żydów i przeszło 600 „drzewek pamięci”, posadzonych przez tych, którzy przeżyli. Miejscami pamięci są też Cmentarz Żydowski, Pomnik Martyrologii Dzieci i Kuźnia Romów w miejscu, gdzie Niemcy stworzyli obóz dla Cyganów i Sinti.

Łódź romansuje ze street artem z bardzo ciekawym i pozytywnym skutkiem. Łódzka Organizacja Turystyczna przygotowała trasę z ponad 150 muralami, rzeźbami i instalacjami artystycznymi, dzięki czemu można podziwiać wielkoformatowe dzieła sztuki zdobiące budynki. Ich twórcami są znani artyści street artowi z Polski, jak również z zagranicy. Murale powstają od lat m.in. w czasie Festiwalu Galerii Urban Forms, a wcześniej Międzynarodowego Festiwalu Graffiti.

Co musisz wiedzieć o inwestycji Nowa Przędzalnia Łódź?

Analizując atrakcyjność poszczególnych części Łodzi, można wziąć pod uwagę dawny podział administracyjny miasta na 5 rejonów – Śródmieście, Bałuty, Polesie, Widzew oraz Górna. Co prawda dzielnice formalnie nie istnieją, jednak są silnie zakorzenione w świadomości mieszkańców.

Polesie to dzielnica z dużą ilością zieleni, jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Łodzi, posiada także bogatą infrastrukturę, zlokalizowane są tu największe hipermarkety w mieście oraz liczne mniejsze sklepy. To idealna lokalizacja dla rodzin z dziećmi i seniorów, ale też studentów – posiada dobrą komunikację z uczelniami wyższymi i znajduje się najbliżej centrum. Na większości osiedli Polesia powstają liczne inwestycje deweloperskie.

Nowe mieszkania w Łodzi – w powyższej dzielnicy – można znaleźć w Murapol Nowej Przędzalni. Grupa Murapol proponuje łodzianom przestronne lokale o zróżnicowanych metrażach w inwestycji na terenie dawnej fabryki wełny czesankowej. Projekt osiedla przy ul. W. Wróblewskiego nawiązuje do przemysłowej historii tej części miasta.

– Murapol Nowa Przędzalnia to przedsięwzięcie łączące innowacyjne rozwiązania z szacunkiem do architektury miasta. Do tej pory oddano do użytkowania ponad tysiąc mieszkań w tej inwestycji w 12 budynkach. Obecnie w sprzedaży znajdują się lokale w kolejnych dwóch obiektach, będących w finalnej fazie realizacji. Do wszystkich mieszkań w tej inwestycji przynależą tarasy z ogródkami na parterze lub przestronne balkony na wyższych kondygnacjach. Na terenie inwestycji powstaje plac zabaw dla dzieci oraz liczne miejsca postojowe, zarówno zewnętrzne, jak i w halach podziemnych. – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Deweloper w standardzie każdego mieszkania oferuje filtry antysmogowe, które zapewniają czyste powietrze wewnątrz pomieszczeń. Z kolei technologia home management system pozwala korzystać z funkcjonalności inteligentnego mieszkania.

Planujesz kupić mieszkanie? Sprawdź co oferuje wybrany deweloper! Łódź, Warszawa czy Gdańsk to tylko kilka z miast, w których znajdziesz inwestycje Grupy Murapol.

Previous Ochrona dziecka przed upałami
Next Łódź miastem innowacji w biznesie

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Łódź miastem innowacji w biznesie

Ostatnie lata to dla Łodzi bardzo intensywny okres. Z dnia na dzień widać kolejne projekty rewitalizacji nie tylko pojedynczych kamienic ale czasem i całych osiedli. Komunikacyjnie również Łódź zalicza bardzo

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 1Comments

Nowy Bank – nowe lokaty na lepszy procent?

Słabo oprocentowane lokaty nie zachęcają do oszczędzania. Nadzieją dla Polaków szukających bezpiecznych sposobów na pomnażanie gromadzonego kapitału jest oferta nowego banku, który pod koniec marca zaczął swoją działalność na polskim

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź