Ochrona dziecka przed upałami

Ochrona dziecka przed upałami

Nadejście lata cieszy właściwie każdego, ale konieczna jest ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, których naskórek jest jeszcze bardzo delikatny, dlatego każda mama musi odpowiednio zadbać o swoją pociechę. Najważniejsze jest właściwe nawodnienie dziecka, podawanie odpowiedniej ilości płynów jest zatem bardzo istotne. Konieczne jest ponadto zaopatrzenie się w kremy z filtrami UV stanowiące ochronę przed ewentualnymi poparzeniami. W skrajnych przypadkach mogą one doprowadzić nawet do udaru cieplnego.

Zabezpieczenie dziecka przed upałami

W przypadku dzieci najlepszym sposobem na ugaszenie pragnienia jest podawania dużych ilości wody mineralnej specjalnie przeznaczonej dla maluchów. Dzieci w wieku od roku do 3 lat potrzebują około 1300 mililitrów wody w ciągu dnia, natomiast 7-latkowie już blisko 2 litrów. Najlepiej wybierać wodę o niskiej zawartości składników mineralnych, im starsze dziecko, tym więcej może ich wypić. Dzieciom można podawać także owocowe herbatki i soki owocowe, ale rozcieńczone. Nie powinny to być płyny z dużą zawartością cukru, ponieważ utrudnia to schładzanie ciała i wydalania wody. W celu zapobiegania szkodliwym działaniom słońca niezbędne są kremy z filtrami UV dedykowane najmłodszym. Trzeba pamiętać, że ochrona skóry wysoce wrażliwej jest bardzo istotna, zaniedbanie tego obowiązku może mieć przykre konsekwencje.

Kiedy przebywać na słońcu?

Upały mogą być szkodliwe dla każdego, dlatego zarówno dzieci, jak i dorośli powinni unikać przebywania na słońcu w godzinach 11-15. To właśnie wówczas promieniowanie słoneczne jest najbardziej niebezpieczne. Ponadto skóra dziecka musi być regularnie nawilżana, nie może dojść do jej przesuszenia. Ulgę w gorące dni przynosi ponadto schładzanie skóry dziecka, można do tego celu użyć wody termalnej lub specjalnego sprayu. Źródłem innych ciekawych podpowiedzi może być sczep.pl. Wychodząc na zewnątrz z dzieckiem konieczne jest poza tym zapewnienie mu nakrycia głowy oraz ubrań uszytych z przewiewnego materiału. Czapki, chustki, czy kapelusza nie można zdejmować nawet przebywając w cieniu. W takich warunkach łatwo dochodzi do przegrzania poszczególnych części ciała, najbardziej narażone są właśnie głowa i jej okolice. Generalnie na słońcu nie powinny przebywać dzieci do 6. miesiąca życia, dlatego zdecydowanie bezpieczniej jest czekać na nieco chłodniejsze dni. Poszukując innych wartościowych informacji na ten temat warto odwiedzić stronę sczep.pl. Zawsze lepiej zebrać porady z różnych źródeł.

Previous Jakie są typowe zachowania osób cierpiących na uzależnienie od alkoholu?
Next Czy w Łodzi buduje się mieszkania blisko centrum?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ŚMIERTELNY WYPADEK W CHOJNACH W POWIECIE WIERUSZOWSKIM

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 34 – letni funkcjonariusz Inspekcji Transportu Drogowego z Łodzi. Inspektor znajdował się w trakcie wykonywania czynności służbowych.

Wiadomości 0 Comments

PIKNIK W „WODNYM RAJU”

W dniu 24 czerwca 2017r na terenie MOSiR „Wodny Raj” przy ul. Wiernej Rzeki 2 w Łodzi odbył się event w ramach kampanii MSWiA pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wiadomości 0 Comments

ODPOWIEDZĄ ZA PRÓBĘ WYŁUDZENIA 100 TYS. ZŁOTYCH KREDYTU

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej zatrzymali trzy kobiety podejrzane o usiłowanie wyłudzenia kredytu w wysokości 100 tysięcy złotych. Za tego rodzaju przestępstwo grozi karą do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź