Jak zrobić trwałą na włosach?

Jak zrobić trwałą na włosach?

Trwała fryzura znów jest modna. Według stylistów, trwała ondulacja jest znowu w modzie. Możesz mieć burzę loków, jeżeli jesteś marzycielką. Po pierwsze, musisz określić, czy trwałe loki są dla Ciebie odpowiednie.

Instrukcja wykonania trwałej ondulacji krok po kroku

Trwała ondulacja to zasadniczo zmiana struktury włosów przy użyciu specjalnych substancji chemicznych, które umożliwiają nadanie im nowego kształtu. Można ją wykonać w trzech etapach:

  • Fryzjer nawija włosy na wałki, a następnie obficie zwilża je płynem do trwałej ondulacji. To pozwala na “zmianę kształtu” włosa, poprzez reakcje chemiczne.
  • Profesjonalista spłukuje płyn po 20-30 minutach. Wszystko zależy od rodzaju włosów.
  • Na włosach wykonywany jest zabieg regenerujący. Polega on na nałożeniu odżywczego preparatu, który wnika w strukturę włosa.

Rodzaje trwałej ondulacji

Istnieją dwa rodzaje trwałej ondulacji: kwaśna i zasadowa. Kwaśne są łagodniejsze, ale mniej trwałe, i mają miękki skręt, który jest lepszy dla cienkich włosów. Kobiety o nierozczesanych, zdrowych włosach powinny stosować zasadową, ponieważ jest ona trwalsza. Stosuje się dwufazową pielęgnację odrostów. Jest to połączenie trwałej i czasowej. Silniejszy preparat nakłada się na odrastające włosy, natomiast słabszy na “starszą” część.

Dowiedz się: Jak wybrać salon kosmetyczny?

Komu w ogóle potrzebna jest trwała?

Zanim zdecydujesz się na trwałą na włosach, koniecznie skonsultuj się z profesjonalistą, aby ustalić, czy taka fryzura pasuje do Twojej twarzy i sylwetki. Wszystkie rodzaje loków mogą optycznie powiększyć twarz i nie są zalecane dla osób o szerokich lub okrągłych twarzach. Duże fale mogą również dodać Twojej twarzy lat. W dużych lokach dobrze będą wyglądały tylko dziewczyny o regularnych rysach twarzy. Natomiast kobiety dojrzałe powinny zdecydować się na delikatne loki lub subtelne fale.

Dla niskich osób, długie, niesforne fale na palcach mogą nie być odpowiednie. Niskie osoby często mają większe głowy ze względu na nieproporcjonalne kształty ciała. Najbardziej kontrowersyjną fryzurą jest “afro”, które może być niedozwolone dla bardzo szczupłych dziewczyn o delikatnych rysach twarzy.

Stylizacja i pielęgnacja

Trwała fryzura to nie wszystko. Po trwałej należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów. Po zabiegu nie należy rozczesywać włosów ani ich myć przez co najmniej jeden do trzech dni. Często nakładaj na włosy nawilżające i głęboko odżywiające maseczki i odżywki. Aby nadać lokom więcej objętości, używaj suszarki z dyfuzorem. Do stylizacji włosów najlepsze są produkty nawilżające o lekkiej konsystencji. Produkty te są idealne dla włosów kręconych, ponieważ eksponują loki i pięknie je utrwalają.

Previous Jak powinno wyglądać zarządzanie zespołem?
Next Druk wizytówek - praktyczne porady

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Druk wizytówek – praktyczne porady

Jednym z najbardziej pomijanych narzędzi reklamowych są wizytówki. Ich znaczenie w świecie biznesu jest nie do przecenienia. Druk wizytówek może świadczyć o profesjonalizmie i kreatywności. Trudno jest stworzyć projekt, który

Wiadomości 0 Comments

Rowery miejskie w Łodzi po raz kolejny opóźnione

W przetargu na Łódzki Rower Publiczny nie będą wymagane tandemy, jak chciał zamawiający – zdecydowała Krajowa Izba Odwoławcza, przychylając się do wniosku firmy BikeU. To oznacza, że osoby niepełnosprawne, np. z problemami

Wiadomości 0 Comments

Rębak do drewna – jaki wybrać do swojego ogrodu?

Każdego roku nadchodzi moment, w którym ogródki działkowe, małe sady i ogrody muszą zostać uporządkowane przed zimą. Wraz z nadejściem chłodów i końcem lata rośliny zaczynają zrzucać liście. Wiele krzewów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź