„KATYŃ… OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”
26 kwietnia 2017 roku w Wojsławicach zduńskowolscy policjanci uczcili pamięć funkcjonariuszy Policji Państwowej zamordowanych na Wschodzie. Pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z 1940 roku honor poległym oddał Poczet Sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli oraz Komendant Powiatowy Policji mł.insp. Małgorzata Mączyńska.
Na terenie Szkoły Podstawowej w Wojsławicach, w gminie Zduńska Wola, w kwietniu 2010 roku posadzono 3 dęby ku czci: Szymona Jagiełły, ur. w Izabelowie, starszego posterunkowego Policji Państwowej w Wierzchach; Władysława Konata; starszego posterunkowego Policji Państwowej w Izabelowie; Antoniego Sokołowskiego, starszego posterunkowego Policji Państwowej w Annopolu. Trzej mieszkańcy gminy Zduńska Wola, podobnie jak tysiące innych rodaków, w wyniku agresji sowieckiej trafili do niewoli, a później zostali brutalnie zamordowani.
23 kwietnia 2012 roku przy Szkole Podstawowej w Wojsławicach uroczyście odsłonięto i poświęcono kamień wraz z tablicą upamiętniającą wydarzenia z 1940 roku. Odsłonięcia tablicy dokonała Janina Rybak, z domu Konat, córka Władysława Konata, jednego z trzech zamordowanych policjantów.
26 kwietnia 2017 roku posadzony został czwarty Dąb Pamięci ku czci Antoniego Grębowicza, urodzonego w 1902 roku w Krobanowie, funkcjonariusza Policji Państwowej, zamordowanego w kwietniu w 1940 w Miednoje.
Od 7 lat, w kwietniu każdego roku, na terenie Szkoły organizowane są obchody Gminnego Dnia Katyńskiego. W tym roku w uroczystościach uczestniczył Wójt Gminy Zduńska Wola Henryk Staniucha, Przewodniczący Rady Powiatu Zduńskowolskiego Janusz Kochelski, Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli mł.insp. Małgorzata Mączyńska, samorządowcy, radni gminni, rodziny ofiar, proboszcz parafii w Korczewie oraz dyrektorzy gminnych placówek oświatowych. W obchodach udział wzięły także poczty sztandarowe, a także uczniowie klas mundurowych ZSR CKU w Wojsławicach.
Może to Ci się spodoba
Najpopularniejsze gatunki choinek i ich właściwości
Choinka, ta wiecznie zielona roślina, stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli sezonu świątecznego. Każdego roku, miliony rodzin na całym świecie udają się na poszukiwania idealnej choinki, która staje się
Jak się robi tłumaczenia filmów?
Tłumaczenia filmowe różnią się od tradycyjnych tłumaczeń słowa pisanego. Tłumacze muszą stosować inne metody przekładu materiałów audiowizualnych. Trudne może być przetłumaczenie slangu używanego w grze aktorskiej. Jeszcze trudniej jest przetłumaczyć
KMP ŁÓDŹ FUTSAL CUP 2017 JUŻ ZA NAMI
Aż 15 godzin trwały w sumie zmagania uczestników sportowego weekendu z KMP Łódź Futsal Cup 2017. W tym roku turniej dla funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych Policji odbył się w nowej

0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!