KOLEJNE ZATRZYMANIA ZWIĄZANE Z PROCEDEREM NARKOTYKOWYM

KOLEJNE ZATRZYMANIA ZWIĄZANE Z PROCEDEREM NARKOTYKOWYM

Policjanci z wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Łodzi zatrzymali 6 kolejnych osób związanych z dystrybucją narkotyków. Była to kontynuacja działań przeprowadzonych pod koniec ubiegłego roku. Wówczas w rękach stróżów prawa znalazło się 10 osób.

Przypomnijmy: Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców KWP w Łodzi rozpracowywali środowisko działające od końca 2015 roku do połowy roku 2016. W jego skład wchodzili pseudokibice jednej z łódzkich drużyn, trudniło się rozprowadzaniem narkotyków w środowisku kibicowskim. Na podstawie dotychczasowych ustaleń funkcjonariusze wytypowali osoby związane z tym procederem. Rankiem 19 października 2016r kryminalni z komendy wojewódzkiej wspierani przez SPAP w Łodzi zatrzymali 10 mieszkańców powiatu pabianickiego w wieku od 22 do 34 lat. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli komputery, telefony komórkowe, karty SIM oraz 10 gramów mefedronu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm zatrzymanym prokuratorskich zarzutów handlu narkotykami. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostali mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat więzienia. 20 października decyzją sądu jeden z zatrzymanych, 25-latek, został aresztowany na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pabianicach.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że wspomniane zatrzymania nie zamykają listy podejrzewanych. Ustaleniami kryminalnych poparte stale gromadzonym materiałem dowodowym pozwoliły na kolejne zatrzymania w tej sprawie. 27 kwietnia funkcjonariusze weszli do kilku mieszkań na terenie Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego. Zatrzymali tam pięciu mężczyzn w wieku od 21 do 31 lat a także 30-letnią kobietę. Prokurator zarzucił podejrzanym popełnienie przestępstw związanych z posiadaniem środków odurzającymi w okresie od grudnia 2015 roku do czerwca 2016. Zatrzymanym grożą kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Previous "KATYŃ... OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA"
Next UDERZENIE W NARKOBIZNES

Może to Ci się spodoba

Łódź na Sygnale 0 Comments

W DOMU UKRYWAŁ NARKOTYKI

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pabianickiej komendy podczas przeszukania jednej z posesji w powiecie pabianickim zabezpieczyli blisko 1,5 kg marihuany. Zatrzymali również 25-latka mającego związek z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Policjanci z

Łódź na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI PRZEJĘLI PRAWIE 3 TYSIĄCE LITRÓW NIELEGALNEGO ALKOHOLU

Zgierscy kryminalni zatrzymali 56 latka, który był poszukiwany m.in. do odbycia kary zastępczej. W jego mieszkaniu znaleźli kilka litrów bimbru. Jednak dla policjantów podejrzane było to, że pomieszczenia gospodarcze była

Łódź na Sygnale 0 Comments

ODPOWIE ZA POSIADANIE GRZYBKÓW HALUCYNOGENNYCH I MARIHUANY

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie grzybów halucynogennych i marihuany. Zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź