KOLEJNE ZATRZYMANIA ZWIĄZANE Z PROCEDEREM NARKOTYKOWYM

KOLEJNE ZATRZYMANIA ZWIĄZANE Z PROCEDEREM NARKOTYKOWYM

Policjanci z wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Łodzi zatrzymali 6 kolejnych osób związanych z dystrybucją narkotyków. Była to kontynuacja działań przeprowadzonych pod koniec ubiegłego roku. Wówczas w rękach stróżów prawa znalazło się 10 osób.

Przypomnijmy: Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców KWP w Łodzi rozpracowywali środowisko działające od końca 2015 roku do połowy roku 2016. W jego skład wchodzili pseudokibice jednej z łódzkich drużyn, trudniło się rozprowadzaniem narkotyków w środowisku kibicowskim. Na podstawie dotychczasowych ustaleń funkcjonariusze wytypowali osoby związane z tym procederem. Rankiem 19 października 2016r kryminalni z komendy wojewódzkiej wspierani przez SPAP w Łodzi zatrzymali 10 mieszkańców powiatu pabianickiego w wieku od 22 do 34 lat. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli komputery, telefony komórkowe, karty SIM oraz 10 gramów mefedronu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm zatrzymanym prokuratorskich zarzutów handlu narkotykami. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostali mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat więzienia. 20 października decyzją sądu jeden z zatrzymanych, 25-latek, został aresztowany na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pabianicach.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że wspomniane zatrzymania nie zamykają listy podejrzewanych. Ustaleniami kryminalnych poparte stale gromadzonym materiałem dowodowym pozwoliły na kolejne zatrzymania w tej sprawie. 27 kwietnia funkcjonariusze weszli do kilku mieszkań na terenie Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego. Zatrzymali tam pięciu mężczyzn w wieku od 21 do 31 lat a także 30-letnią kobietę. Prokurator zarzucił podejrzanym popełnienie przestępstw związanych z posiadaniem środków odurzającymi w okresie od grudnia 2015 roku do czerwca 2016. Zatrzymanym grożą kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Previous "KATYŃ... OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA"
Next UDERZENIE W NARKOBIZNES

Może to Ci się spodoba

Łódź na Sygnale 0 Comments

WYPADEK DROGOWY NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH. POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ

19 grudnia o godzinie 7:25, na ulicy Szerokiej 28-letni kierujący vw passatem w rejonie przejścia dla pieszych potrącił przechodzących przez jezdnię dwóch chłopców w wieku 9 i 12 lat. Dzieci

Łódź na Sygnale 0 Comments

SMIERTELNIE POTRĄCIŁ MOTOCYKLISTĘ I UCIEKŁ Z MIEJSCA WYPADKU. PODEJRZEWANEGO ZATRZYMALI DZIELNICOWI

Kutnowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło 21 marca 2017 roku w miejscowości Szewce Owsiane. W wyniku potrącenia na miejscu zginął 19-letni motocyklista.

Łódź na Sygnale 0 Comments

DZIELNICOWI ZATRZYMALI PODPALACZA

22- letni sprawca podpalenia samochodów przy ulicy Zbaraskiej w Łodzi został zatrzymany przez dzielnicowych z VIII komisariatu policji w Łodzi. Do zniszczenia aut doszło w nocy z 2 na 3

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź