“KATYŃ… OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

“KATYŃ… OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

26 kwietnia 2017 roku w Wojsławicach zduńskowolscy policjanci uczcili pamięć funkcjonariuszy Policji Państwowej zamordowanych na Wschodzie. Pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z 1940 roku honor poległym oddał Poczet Sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli oraz Komendant Powiatowy Policji mł.insp. Małgorzata Mączyńska.

Na terenie Szkoły Podstawowej w Wojsławicach, w gminie Zduńska Wola, w kwietniu 2010 roku posadzono 3 dęby ku czci: Szymona Jagiełły, ur. w Izabelowie, starszego posterunkowego Policji Państwowej w Wierzchach; Władysława Konata; starszego posterunkowego Policji Państwowej w Izabelowie; Antoniego Sokołowskiego, starszego posterunkowego Policji Państwowej w Annopolu. Trzej mieszkańcy gminy Zduńska Wola, podobnie jak tysiące innych rodaków, w wyniku agresji sowieckiej trafili do niewoli, a później zostali brutalnie zamordowani.

23 kwietnia 2012 roku przy Szkole Podstawowej w Wojsławicach uroczyście odsłonięto i poświęcono kamień wraz z tablicą upamiętniającą wydarzenia z 1940 roku. Odsłonięcia tablicy dokonała Janina Rybak, z domu Konat, córka Władysława Konata, jednego z trzech zamordowanych policjantów.

26 kwietnia 2017 roku posadzony został  czwarty Dąb Pamięci ku czci Antoniego Grębowicza, urodzonego w 1902 roku w Krobanowie, funkcjonariusza Policji Państwowej, zamordowanego w kwietniu w 1940 w Miednoje.

Od 7 lat, w kwietniu każdego roku, na terenie Szkoły organizowane są obchody Gminnego Dnia Katyńskiego. W tym roku w uroczystościach uczestniczył Wójt Gminy Zduńska Wola Henryk Staniucha, Przewodniczący Rady Powiatu Zduńskowolskiego Janusz Kochelski, Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli mł.insp. Małgorzata Mączyńska, samorządowcy, radni gminni, rodziny ofiar, proboszcz parafii w Korczewie oraz dyrektorzy gminnych placówek oświatowych. W obchodach udział wzięły także poczty sztandarowe, a także uczniowie klas mundurowych ZSR CKU w Wojsławicach.

Previous KOLEJNY SUKCES TOMASZOWSKIEJ POLICJANTKI
Next KOLEJNE ZATRZYMANIA ZWIĄZANE Z PROCEDEREM NARKOTYKOWYM

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KOLEJNE DOPALACZE NIE TRAFIĄ NA RYNEK

Bełchatowscy funkcjonariusze po raz kolejny skontrolowali sklep gdzie według policyjnych ustaleń miały być sprzedawane dopalacze. Sprawa miała swój początek 28 grudnia 2016r, kiedy to policjanci z wydziału kryminalnego KPP w

Wiadomości 0 Comments

„NA POMOC POSZKODOWANYM…”

W dniach 21.08 – 23.08.2017 roku 44 funkcjonariuszy Kompanii 3 Prewencji Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zostali skierowani do pełnienia służby w ramach zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie

Wiadomości 0 Comments

TESTY PSÓW POLICYJNYCH

Dwa razy w roku Wydział Prewencji KWP w Łodzi organizuje zajęcia kontrolne sprawności użytkowej psów przeznaczonych do działań prewencyjnych. Testom poddawane są psy patrolowe oraz patrolowo-tropiące. Zwierzęta sprawdzane są m.in.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź