„KATYŃ… OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

„KATYŃ… OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

26 kwietnia 2017 roku w Wojsławicach zduńskowolscy policjanci uczcili pamięć funkcjonariuszy Policji Państwowej zamordowanych na Wschodzie. Pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z 1940 roku honor poległym oddał Poczet Sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli oraz Komendant Powiatowy Policji mł.insp. Małgorzata Mączyńska.

Na terenie Szkoły Podstawowej w Wojsławicach, w gminie Zduńska Wola, w kwietniu 2010 roku posadzono 3 dęby ku czci: Szymona Jagiełły, ur. w Izabelowie, starszego posterunkowego Policji Państwowej w Wierzchach; Władysława Konata; starszego posterunkowego Policji Państwowej w Izabelowie; Antoniego Sokołowskiego, starszego posterunkowego Policji Państwowej w Annopolu. Trzej mieszkańcy gminy Zduńska Wola, podobnie jak tysiące innych rodaków, w wyniku agresji sowieckiej trafili do niewoli, a później zostali brutalnie zamordowani.

23 kwietnia 2012 roku przy Szkole Podstawowej w Wojsławicach uroczyście odsłonięto i poświęcono kamień wraz z tablicą upamiętniającą wydarzenia z 1940 roku. Odsłonięcia tablicy dokonała Janina Rybak, z domu Konat, córka Władysława Konata, jednego z trzech zamordowanych policjantów.

26 kwietnia 2017 roku posadzony został  czwarty Dąb Pamięci ku czci Antoniego Grębowicza, urodzonego w 1902 roku w Krobanowie, funkcjonariusza Policji Państwowej, zamordowanego w kwietniu w 1940 w Miednoje.

Od 7 lat, w kwietniu każdego roku, na terenie Szkoły organizowane są obchody Gminnego Dnia Katyńskiego. W tym roku w uroczystościach uczestniczył Wójt Gminy Zduńska Wola Henryk Staniucha, Przewodniczący Rady Powiatu Zduńskowolskiego Janusz Kochelski, Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli mł.insp. Małgorzata Mączyńska, samorządowcy, radni gminni, rodziny ofiar, proboszcz parafii w Korczewie oraz dyrektorzy gminnych placówek oświatowych. W obchodach udział wzięły także poczty sztandarowe, a także uczniowie klas mundurowych ZSR CKU w Wojsławicach.

Previous KOLEJNY SUKCES TOMASZOWSKIEJ POLICJANTKI
Next KOLEJNE ZATRZYMANIA ZWIĄZANE Z PROCEDEREM NARKOTYKOWYM

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

URATOWALI DRYFUJĄCYCH ŻEGLARZY

Nagła zmiana pogody zaskoczyła żeglarzy na Zalewie Sulejowskim. Na szczęście służbę na wodzie pełniła doświadczona załoga policjant Asp. Marek Zdulski i ratownik WOPR-u Konrad Pacholski, którzy wypatrzyli ludzi w wodzie.

Wiadomości 0 Comments

MEDALE DLA TOMASZOWSKIEJ POLICJANTKI

W dniach od 3 do 5 marca 2017 roku w Mykanowie odbył się Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do. Zameldowało się ponad 300 zawodników Taekwon-do, którzy walczyli o miejsca

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI RATOWALI 27 – LATKA

Dzięki zaangażowaniu i błyskawicznym działaniom mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, uratowano mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Desperat chciał się utopić. Dzielnicowy wszedł do wody, aby go ratować. Pomoc

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź