Mieszkanie z potencjałem – wybierz najbardziej rozwojowe osiedla w Łodzi

Mieszkanie z potencjałem – wybierz najbardziej rozwojowe osiedla w Łodzi


Atrakcyjna lokalizacja, bogata oferta handlowa, nowe miejsca pracy czy nowoczesne osiedla mieszkaniowe – to niewątpliwe zalety Łodzi doceniane przez mieszkańców. Miasto w centralnej Polsce zyskuje uznanie także inwestorów biznesowych i deweloperów. Zastanawiasz się nad zakupem własnego M w tej lokalizacji? Sprawdzamy, gdzie warto zamieszkać.

Łódź jako miasto przemysłowe nie zapomina o swojej przeszłości, ale prężenie rozwija się w najważniejszych obszarach gospodarczo-społecznych. Jako ważny ośrodek studencki, na czele z prestiżową „filmówką”, podejmuje wiele działań, aby obecnym i przyszłym łodzianom mieszkało się tu jak najlepiej. Potencjał miasta dostrzegają także deweloperzy oferujący mieszkania na sprzedaż. Łódź w 2019 roku zyskała miano najszybciej rozwijającej się metropolii w Polsce. Ten tytuł został przyznany przez jury plebiscytu CEE Shared Services And Outsourcing Awards[1]. Co wpłynęło na taki werdykt? Doskonała lokalizacja z rozwiniętym system komunikacji, atrakcyjny pakiet rozwiązań dla inwestorów oferowany przez samorząd, zaplecze akademickie – to główne powody, które przesądziły o zwycięstwie Łodzi.

Atrakcyjne nowe mieszkania. Łódź bogata w oferty w wielu dzielnicach

Gdzie najchętniej są kupowane nowe lokale? Z danych z czerwca z 2021 roku opublikowanych przez rynekpierwotny.pl, dowiadujemy się, że Polesie i Widzew cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców[2]. Druga z wymienionych dzielnic jest największą w Łodzi pod względem powierzchni. To tutaj ma także powstać pierwsza w tym mieście zrównoważona dzielnica, zgodna z najnowszą ekostrategią.

Widzew – gdzie szukać nowego M?

Wielu deweloperów już działa na tym terenie, zachęcając korzystną lokalizacją i łatwym dojazdem do centrum. – Komfortowa komunikacja miejska daje możliwość szybkiego przemieszczania się po najatrakcyjniejszych punktach w mieście. Natomiast sąsiedztwo parków Baden Powella i 3 Maja zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, uprawiania sportu, czy zorganizowania pikniku w cieniu drzew. Atrakcyjność tego obszaru dostrzegają nasi klienci, wybierając lokale dla swoich rodzin, a także chcąc zainwestować  swoje oszczędności celem dalszego podnajmu – informuje Łukasz Tekielidyrektor ds. sprzedaży w Murapol SA. W ramach nowoczesnego osiedla Murapol Apartamenty Piłsudskiego powstaną dwa budynki, w których deweloper proponuje zróżnicowane mieszkania na sprzedaż. Bezpośrednie oferty od tego inwestora dotyczą także drugiej  inwestycji na Polesiu – Murapol Nowa Przędzalnia.

Polesie – czy warto tu zamieszkać?

Ta dzielnica jest położna w zachodniej części miasta. Mieszkańcy tej okolicy cenią sobie ją za rozległe tereny zielone oraz wyjątkowo bogatą ofertę handlową z wieloma sklepami wielkopowierzchniowymi. To doskonałe miejsce do zamieszkania dla rodzin i to nie tylko ze względu na parki i zieleńce. W najbliższej okolicy osiedli mieszkaniowych zlokalizowane są też żłobki, przedszkola i szkoły. Także studenci Politechniki Łódzkiej powinni rozważyć zamieszkanie na Polesiu. Co jeszcze można zyskać, wybierając nowy lokal? Deweloperzy dla przyszłych właścicieli proponują nowoczesne rozwiązania i w to w cenie mieszkania. Łódzki rynek pierwotny dynamicznie rozwija się także w tym zakresie. GK Murapol w standardzie oferuje m.in. pakiet antysmogowy dla zapewnienia czystego powietrza we wnętrzach. Zamontowane filtry zatrzymują m.in. kurz, smog, alergeny, owady.

Previous Pomoc drogowa w trakcie wypadku – dlaczego warto?
Next Czy ubezpieczyciel może żądać faktur za naprawy

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 1Comments

Nowy Bank – nowe lokaty na lepszy procent?

Słabo oprocentowane lokaty nie zachęcają do oszczędzania. Nadzieją dla Polaków szukających bezpiecznych sposobów na pomnażanie gromadzonego kapitału jest oferta nowego banku, który pod koniec marca zaczął swoją działalność na polskim

Strefa Biznesu 0 Comments

Praca w woj. łódzkim czeka – prawie 45% firm będzie zatrudniać!

Stopa bezrobocia spada, choć nadal wynosi ponad 8,5%. Czy to oznacza, że w naszym województwie nie ma pracy? Czy szukanie nowego zatrudnienia musi trwać miesiącami i być nieustanną harówką? Nie!

Strefa Biznesu 0 Comments

Łódź przyciąga zagranicznych inwestorów

W ciągu 5 lat Łódź ma szansę dołączyć do dynamicznie rozwijających się europejskich aglomeracji. Obecnie w regionie znajduje się 240 tys. firm. 3,4 tys. z nich to firmy zagraniczne, które na przestrzeni

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź