Najczęstsze urazy w zimie – ortopeda Wrocław

Najczęstsze urazy w zimie – ortopeda Wrocław

Zima jest porą roku, kiedy narażeni jesteśmy na występowanie urazów narządów ruchu, co zauważają specjaliści z dziedziny ortopeda Wrocław. Dzieje się tak za sprawą nie tylko sportów zimowych, ale także śliskiej nawierzchni czy ograniczonej codziennej aktywności fizycznej. Z jakimi problemami pacjenci najczęściej zgłaszają się do specjalistów ortopedów?

Ortopedia Wrocław – z jakimi urazami najczęściej zgłaszają się pacjenci zimą?

Sporty zimowe to jeden z najlepszych sposobów, aby zadbać o aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne, także podczas codziennych czynności jesteśmy bardziej narażeni na ryzyko wystąpienia kontuzji niż zwykle.

W zimie do najczęściej występujących urazów narządów ruchu zalicza się:

  • złamania kości,
  • stłuczenia,
  • urazy stawów
  • zerwania więzadeł i ścięgien.

W celu uniknięcia urazów narządów ruchu w zimie, należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią odzież i obuwie, chroniące przed upadkami na śliskich powierzchniach. Jeśli jednak w wyniku wypadku dojdzie do urazu, skontaktuj się z ortopedią Wrocław, aby uzyskać fachową pomoc.

Wszystkie te urazy można skutecznie leczyć w ramach ortopedii Wrocław.

Treningi ortopedyczne w sezonie zimowym – ortopedia Wrocław

Za ograniczenie ryzyka występowania urazów zimą odpowiada także ogólna sprawność fizyczna. Aby móc w pełni cieszyć się w uprawiania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu w tym czasie, warto zasięgnąć po pomoc lekarza ortopedy. Jedną ze skuteczniejszych form poprawy sprawności ruchowej są specjalistyczne treningi ortopedyczne.

Klinka Sports Medic ma w sobie sportowego ducha. Oferuje kompleksową, prywatną opiekę lekarską dla wszystkich pacjentów poszukujących profesjonalnego wsparcia. W ofercie znajdują się specjalne treningi, które mają na celu przygotowanie kończyn dolnych oraz całego ciała do zimowego szaleństwa. To już ostatni moment, żeby pomyśleć o wdrożeniu nieinwazyjnych i rozwijających ćwiczeń przed dłuższym wyjazdem na ferie.

Ortopedia Wrocław – wybierz klinikę Sports Medic Wrocław!

W Sports Medic Wrocław profesjonalny personel medyczny wykorzystuje najnowocześniejsze techniki diagnostyczne i leczenia urazów narządów ruchu.

Jeśli potrzebujesz pomocy w leczeniu urazów narządów ruchu, warto skonsultować się z ortopedą. Oddział Ortopedia w Sports Medic Wrocław to miejsce, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę lekarską, która reprezentuje światowy poziom w stolicy Dolnego Śląska. Zaufaj naszemu doświadczeniu i nie czekaj w kolejce do specjalisty, umów się na konsultację już dziś!

Previous Ekstrakt z opuncji figowej - suplementy diety dla kobiet na odchudzanie
Next Odmień swój ogród na wiosnę!

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Kurtki i płaszczyki dla dzieci na zimową porę

Wybór odpowiedniej kurtki czy płaszczyka dla dziecka to ważne zadanie dla każdego rodzica. Odpowiednia odzież wierzchnia nie tylko chroni malucha przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale także wpisuje się w świat

Life&Style 0 Comments

Kołdra obciążeniowa – sposób na bezsenność

Bezsenność może mieć różne wymiary: trudności z zaśnięciem (gdy zasypianie trwa dłużej niż 30-45 minut) czy częste budzenie się w nocy. Do objawów tego zaburzenia zalicza się też zbyt wczesne

Life&Style 0 Comments

EssentialModels – profesjonalny wynajem hostess i modeli

EssentialModels to agencja działająca na rynku od ponad 10 lat, specjalizująca się w wynajmie hostess, hostów, animatorów, konferansjerów, tancerzy, fordanserek oraz osób do obsługi technicznej imprez. Współpracujemy z modelami i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź