Najczęstsze urazy w zimie – ortopeda Wrocław

Najczęstsze urazy w zimie – ortopeda Wrocław

Zima jest porą roku, kiedy narażeni jesteśmy na występowanie urazów narządów ruchu, co zauważają specjaliści z dziedziny ortopeda Wrocław. Dzieje się tak za sprawą nie tylko sportów zimowych, ale także śliskiej nawierzchni czy ograniczonej codziennej aktywności fizycznej. Z jakimi problemami pacjenci najczęściej zgłaszają się do specjalistów ortopedów?

Ortopedia Wrocław – z jakimi urazami najczęściej zgłaszają się pacjenci zimą?

Sporty zimowe to jeden z najlepszych sposobów, aby zadbać o aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne, także podczas codziennych czynności jesteśmy bardziej narażeni na ryzyko wystąpienia kontuzji niż zwykle.

W zimie do najczęściej występujących urazów narządów ruchu zalicza się:

  • złamania kości,
  • stłuczenia,
  • urazy stawów
  • zerwania więzadeł i ścięgien.

W celu uniknięcia urazów narządów ruchu w zimie, należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią odzież i obuwie, chroniące przed upadkami na śliskich powierzchniach. Jeśli jednak w wyniku wypadku dojdzie do urazu, skontaktuj się z ortopedią Wrocław, aby uzyskać fachową pomoc.

Wszystkie te urazy można skutecznie leczyć w ramach ortopedii Wrocław.

Treningi ortopedyczne w sezonie zimowym – ortopedia Wrocław

Za ograniczenie ryzyka występowania urazów zimą odpowiada także ogólna sprawność fizyczna. Aby móc w pełni cieszyć się w uprawiania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu w tym czasie, warto zasięgnąć po pomoc lekarza ortopedy. Jedną ze skuteczniejszych form poprawy sprawności ruchowej są specjalistyczne treningi ortopedyczne.

Klinka Sports Medic ma w sobie sportowego ducha. Oferuje kompleksową, prywatną opiekę lekarską dla wszystkich pacjentów poszukujących profesjonalnego wsparcia. W ofercie znajdują się specjalne treningi, które mają na celu przygotowanie kończyn dolnych oraz całego ciała do zimowego szaleństwa. To już ostatni moment, żeby pomyśleć o wdrożeniu nieinwazyjnych i rozwijających ćwiczeń przed dłuższym wyjazdem na ferie.

Ortopedia Wrocław – wybierz klinikę Sports Medic Wrocław!

W Sports Medic Wrocław profesjonalny personel medyczny wykorzystuje najnowocześniejsze techniki diagnostyczne i leczenia urazów narządów ruchu.

Jeśli potrzebujesz pomocy w leczeniu urazów narządów ruchu, warto skonsultować się z ortopedą. Oddział Ortopedia w Sports Medic Wrocław to miejsce, gdzie możesz liczyć na kompleksową opiekę lekarską, która reprezentuje światowy poziom w stolicy Dolnego Śląska. Zaufaj naszemu doświadczeniu i nie czekaj w kolejce do specjalisty, umów się na konsultację już dziś!

Previous Ekstrakt z opuncji figowej - suplementy diety dla kobiet na odchudzanie
Next Odmień swój ogród na wiosnę!

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Specyfika tłumaczenia maszynowego

Tłumaczenia maszynowe określane też często mianem automatycznych to termin nawiązujący do przekładu z jednego języka na inny, do którego dochodzi nawet wówczas, gdy nie mamy mowy o pośrednictwie człowieka. W

Life&Style 0 Comments

Frustracja: Przyczyny i leczenie Czy masz skłonność do frustracji?

Frustracja może prowadzić do niekontrolowanego podjadania i niekończącego się zamartwiania. Jeśli frustracji jest zbyt wiele, może to prowadzić do poczucia bezsensu. Istnieje wiele sposobów na leczenie frustracji. Zazwyczaj przyczyną frustracji

Life&Style 0 Comments

Odmień swój ogród na wiosnę!

Wraz z pojawieniem się pierwszych cieplejszych dni, wiele osób zastanawia się nad pracami ogrodowymi, ale może to być czas, w którym zostaną wprowadzone poważniejsze zmiany. Wygląd ogrodu nie tylko powinien

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź