OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W ŁODZI

OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W ŁODZI

Na uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego policję reprezentowała delegacja kierownictwa garnizonu z komendantem wojewódzkim – insp. Andrzejem Łapińskim na czele. Obecny był także poczet sztandarowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz kompania honorowa Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

Gospodarzami tegorocznych uroczystości byli Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau oraz Dowódca Garnizonu Łódź płk. Zdzisław Frątczak i Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi  płk Jarosław Wasilewski.Oprócz gospodarzy w uroczystości wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele duchowieństwa, samorządu, stowarzyszeń kombatanckich i harcerze.  Obchody Święta Wojska Polskiego w Łodzi rozpoczęła msza święta w bazylice archikatedralnej celebrowana przez ks.biskupa Marka Marczaka. Następnie uczestnicy przeszli na plac przed katedrą w pobliże Grobu Nieznanego Żołnierza i zapalono znicze pod Pomnikiem Jana Pawła II.  Po wysłuchaniu hymnu państwowego głos zabrał Wojewoda Łódzki, który poprosił o uczczenie minutą ciszy dwóch łódzkich harcerek, które zginęły na obozie w Suszku na Pomorzu. W swoim przemówieniu wojewoda podkreślił rolę sił zbrojnych w historii, w obronności kraju i w życiu każdego Polaka. Następnie odczytano Apel Pamięci Oręża Polskiego, po którym żołnierze oddali salwę honorową. Później kolejne delegacje składały kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów wojska, policji i straży pożarnej przy akompaniamencie orkiestry Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi.

Previous 58-LATEK UTONĄŁ W STAWACH STEFAŃSKIEGO
Next POSTRZELIŁ 11-LATKA Z WIATRÓWKI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości

DEBATA W ZESPOLE SZKÓŁ SALEZJAŃSKICH W ŁODZI

27 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi przy ul Wodnej 36 odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendanta VI Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Do

Wiadomości

OSTATNIE PRACE NA BUDOWIE NOWEJ PODDĘBICKIEJ KOMENDY – WKRÓTCE OTWARCIE

27 lutego 2017 roku insp. Andrzej Łapiński Komendant Wojewódzki Policji wraz z Piotrem Polakiem Posłem na Sejm RP – członkiem Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych złożył wizytę w nowo budowanej

Wiadomości

Betonowe kosze na śmieci – funkcjonalność i estetyka w przestrzeni publicznej

Betonowe kosze na śmieci odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu czystości i porządku w przestrzeniach publicznych. Choć mogą wydawać się niepozornym elementem miejskiego krajobrazu, ich funkcjonalność oraz estetyka mają znaczący wpływ