POLICYJNE UDERZENIE W PRZESTĘPCZOŚĆ GOSPODARCZĄ

POLICYJNE UDERZENIE W PRZESTĘPCZOŚĆ GOSPODARCZĄ

Wspólne działania policjantów z komendy wojewódzkiej i miejskiej doprowadziły do zatrzymania 6 mężczyzn w wieku od 35 do 55 lat. Trzech z nich od początku kwietnia 2017 roku ukrywało się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa zabezpieczyli blisko 1,5 tony krajanki tytoniowej. Wprowadzenie tak dużej ilości tytoniu na rynek mogłoby skutkować uszczupleniem podatku akcyzowego w wysokości blisko 1 miliona złotych.

Czynności podjęte przez policjantów zwalczajacych przestępczość gospodarczą związane były, z zatrzymaniem mężczyzn, którzy w lutym 2017 roku usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. W stosunku do podejrzanych sąd wydał decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowania. Mężczyźni nie trafili jednak do aresztu, gdyż ukrywali się przed organami wymiaru sprawiedliwości.  Zostali  zatrzymani 20 lipca 2017 roku około godziny 6 :00  w jednej z podłódzkich miejscowości. Zaskoczeni nie stawiali oporu. Ze względu  na istniejącą obawę, że sprawcy mogą  posiadać broń palną lub inne niebezpieczne przedmioty, w akcji uczestniczyli policyjni antyterroryści  oraz helikopter. Ostatecznie działania stróżów prawa doprowadziły do odnalezienia magazynu, w którym znajdowało się blisko półtorej tony krajanki tytoniowej. Pies tropiący użyty  do przeszukań pomieszczeń, gdzie przebywali mężczyźni, doprowadził funkcjonariuszy również do miejsca ukrycia narkotyków. Pozwoliło to na odnalezienie  około 9 gramów amfetaminy oraz 7 gramów marihuany. Trzech uczestników nielegalnego procederu związanego z handlem wyrobami akcyzowymi zostało osadzonych w areszcie.  Pozostałe trzy osoby zwolniono po przesłuchaniu. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Previous NAGI MĘŻCZYZNA DEMOLOWAŁ SAMOCHODY
Next DOTACJA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA NA DOPOSAŻENIE LABORATORIUM KRYMINALISTYCZNEGO

Może to Ci się spodoba

Łódź na Sygnale 0 Comments

WYWIADOWCY ZATRZYMALI PODEJRZEWANYCH O ROZBÓJ

Funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi, zatrzymali młodych napastników, którzy chwilę wcześniej napadli na przypadkowo spotkanego mężczyznę. Pokrzywdzony, który usnął na ławce w parku został obudzony przez dwóch 20-kilku latków.

Łódź na Sygnale 0 Comments

TRAFILI PROSTO ZA KRATY

Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do domu jednorodzinnego na terenie Bałut. Zachęceni powodzeniem swojego planu, wrócili na miejsce kradzieży następnego dnia. Mieli jednak pecha, gdyż był to

Łódź na Sygnale 0 Comments

ZNISZCZYLI KOŚCIÓŁ I OBRAZILI UCZUCIA RELIGIJNE – ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy odpowiedzą za zniszczenie elewacji kościoła oraz obrazę uczuć religijnych. 11 czerwca 2017 r., w godzinach nocnych chuligani zniszczyli

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź