POLICYJNE UDERZENIE W PRZESTĘPCZOŚĆ GOSPODARCZĄ

POLICYJNE UDERZENIE W PRZESTĘPCZOŚĆ GOSPODARCZĄ

Wspólne działania policjantów z komendy wojewódzkiej i miejskiej doprowadziły do zatrzymania 6 mężczyzn w wieku od 35 do 55 lat. Trzech z nich od początku kwietnia 2017 roku ukrywało się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa zabezpieczyli blisko 1,5 tony krajanki tytoniowej. Wprowadzenie tak dużej ilości tytoniu na rynek mogłoby skutkować uszczupleniem podatku akcyzowego w wysokości blisko 1 miliona złotych.

Czynności podjęte przez policjantów zwalczajacych przestępczość gospodarczą związane były, z zatrzymaniem mężczyzn, którzy w lutym 2017 roku usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. W stosunku do podejrzanych sąd wydał decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowania. Mężczyźni nie trafili jednak do aresztu, gdyż ukrywali się przed organami wymiaru sprawiedliwości.  Zostali  zatrzymani 20 lipca 2017 roku około godziny 6 :00  w jednej z podłódzkich miejscowości. Zaskoczeni nie stawiali oporu. Ze względu  na istniejącą obawę, że sprawcy mogą  posiadać broń palną lub inne niebezpieczne przedmioty, w akcji uczestniczyli policyjni antyterroryści  oraz helikopter. Ostatecznie działania stróżów prawa doprowadziły do odnalezienia magazynu, w którym znajdowało się blisko półtorej tony krajanki tytoniowej. Pies tropiący użyty  do przeszukań pomieszczeń, gdzie przebywali mężczyźni, doprowadził funkcjonariuszy również do miejsca ukrycia narkotyków. Pozwoliło to na odnalezienie  około 9 gramów amfetaminy oraz 7 gramów marihuany. Trzech uczestników nielegalnego procederu związanego z handlem wyrobami akcyzowymi zostało osadzonych w areszcie.  Pozostałe trzy osoby zwolniono po przesłuchaniu. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Previous NAGI MĘŻCZYZNA DEMOLOWAŁ SAMOCHODY
Next DOTACJA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA NA DOPOSAŻENIE LABORATORIUM KRYMINALISTYCZNEGO

Może to Ci się spodoba

Łódź na Sygnale 0 Comments

ŚMIERTELNY WYPADEK W ŁODZI

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 25 kwietnia 2017 roku około godziny 4:30 na al. Piłsudskiego w Łodzi na wysokości ulicy Wodnej w kierunku Widzewa.

Łódź na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCÓW POBICIA TAKSÓWKARZA I JEGO PASAŻERA

Ośmiu sprawców w wieku od 17 do 19 lat zostało zatrzymanych przez policję w związku z pobiciem młodego mężczyzny, który wraz ze swoją partnerką wsiadł do taksówki na ulicy Piotrkowskiej

Łódź na Sygnale 0 Comments

ZATRZYMANI ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA

19 czerwca 2017 roku sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi w sprawie materiałami zadecydował, że dwaj radomszczanie w wieku 41 i 55 lat najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź