UROCZYSTA ZBIÓRKA ŁÓDZKICH POLICJANTÓW

31 maja 2017 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyła się ceremonia ślubowania policjantów. Podczas uroczystej zbiórki pożegnano funkcjonariuszy odchodzących ze służby a także wręczono nagrody i wyróżnienia .

Nowo przyjęci policjanci rozpoczęli służbę  23 maja 2017 roku.  Tego dnia szeregi garnizonu łódzkiego zasiliło 51 funkcjonariuszy, w tym 10 kobiet oraz 41 mężczyzn. Ceremonię  poprzedziła msza święta celebrowana przez Kapelana Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi księdza dr Kazimierza Zaleskiego i ks. Jacka Syjuda. Następnie funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty, które odebrał mł. insp. Tomasz Olczyk I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi  oraz kierownictwo Komendy Miejskiej w Łodzi i Powiatowej w Pabianicach oraz Zgierzu.

“Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”

Te słowa przysięgi podczas uroczystości wypowiedziało 36 funkcjonariuszy w tym 8 kobiet. Po przeszkoleniu podstawowym  nowo przyjęci  policjanci będą pełnić służbę w  łódzkim Oddziale Prewencji, Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi oraz Komendzie Powiatowej w Pabianicach i Zgierzu. Pozostali przyjęci, którzy ślubowali w swoich jednostkach trafią do innych  komend miejskich i powiatowych policji garnizonu łódzkiego. Po zakończeniu ceremonii ślubowania mł. insp. Tomasz Olczyk I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi powitał nowo przyjętych życząc im wytrwałości oraz sukcesów w tej niełatwej i wymagającej służbie.

Kolejnym punktem uroczystości było pożegnanie 6 policjantów,  którzy w tym roku, po przepracowaniu wielu lat w mundurze, odeszli ze służby. Za zaangażowanie i nienaganne wykonywanie obowiązków służbowych w trakcie długoletniej służby Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński przyznał im nagrody rzeczowe i  pieniężne.

Następnie wręczone zostały nagrody  finansowe policjantom , którzy wyróżnili się pełniąc wzorowo  służbę. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał 3 nagrody, Komendant Główny Policji  wyróżnił 5 policjantów a Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi 30 funkcjonariuszy.

W imieniu odchodzących ze służby w policji zabrał głos asp. w stanie spoczynku Dariusz Szukalski , natomiast w imieniu wyróżnionych funkcjonariuszy podziękował  podkom. Karol Ostrowski.

Podczas uroczystości w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp.Andrzeja Łapińskiego, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł.insp. Tomasz Olczyk uhonorował Jarosława Olbrychowskiego Prezesa Stowarzyszenia “Rodzina Policyjna 39 r.” w Łodzi specjalnym wyróżnieniem.

 

Przypomnijmy, że procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 

W 2017 roku szeregi łódzkiego garnizonu  ma zasilić  291 policjantów.

Przyjęcia są dokonywane w czterech transzach, pierwsza z nich odbyła się już w lutym i maju kolejne planowane są  w sierpniu oraz grudniu.

Previous ŚMIERTELNE POTRĄCENIE ROWERZYSTKI
Next ŁÓDZKA POLICJA KONNA NA MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH W BRNIE

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ŁADNA POGODA ZACHĘCIŁA MOTOCYKLISTÓW DO WYPROWADZENIA MASZYN I ROZPOCZĘCIA SEZONU MOTOCYKLOWEGO 2017

W województwie łódzkim 2016 roku motocykliści uczestniczyli w184 wypadkach, w których zginęło 8 osób, a rannych zostało 157 kierujących jednośladów. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też

Wiadomości 0 Comments

KMP ŁÓDŹ FUTSAL CUP 2017 JUŻ ZA NAMI

Aż 15 godzin trwały w sumie zmagania uczestników sportowego weekendu z KMP Łódź Futsal Cup 2017. W tym roku turniej dla funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych Policji odbył się w nowej

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED OSZUSTWEM ” NA MECHANIKA”

Uszkodzili auto, by je później naprawić i wyłudzić pieniądze od właścicielki. Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uszkodzili auto jednej z klientek sklepu, a następnie zaproponowali jej pomoc w uruchomieniu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź