Co to jest mezoterapia igłowa?

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa, która polega na podskórnym dostarczaniu i podawaniu substancji leczniczych, jest jedną z metod medycyny estetycznej. Poprawia ona warstwy skóry. Microneedling może sprawić, że skóra stanie się elastyczna, odżywiona i nawilżona. Najczęściej stosuje się go na dekolt, twarz i inne miejsca dotknięte cellulitem. Dowiesz się jak wygląda mezoterapia igłowa i jakie ma przeciwwskazania.

Jak działa mezoterapia igłowa?

Podczas mezoterapii igłowej wstrzykuje się odpowiednią substancję witaminową (hialuronową, witaminy, aminokwasy i mikroelementy). Pożądaną substancję (np. z zielonej herbaty lub alg) wstrzykuje się w skórę. Lekarz wprowadza cenny preparat za pomocą mikroskopijnej igły. W odstępach co 5-10 milimetrów robi to na głębokość około 2-3 milimetrów. W celu zmniejszenia dyskomfortu podczas zabiegu może być zastosowane znieczulenie. Aby uniknąć reakcji alergicznych i obrzęków, warto przed zabiegiem skonsultować się ze specjalistą. Zaczerwienienia, siniaki i krwiaki to możliwe efekty uboczne po zabiegu. Te skutki uboczne są dość powszechne i powinny być szybko leczone.

Należy pamiętać, że mezoterapia igłowa powinna być wykonywana wyłącznie w gabinecie medycyny estetycznej pod nadzorem i kierunkiem lekarza.

Czytaj również: Przyczyny nadpotliwości

Efekty mezoterapii igłowej

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa. Efektem mikronakłuwania jest skóra, która jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, z mniejszą ilością zmarszczek. Dodatkowo zlikwidowany zostaje cellulit i rozstępy, a wydzielanie sebum zostaje zmniejszone. Zabieg zmniejsza również wypadanie włosów i łagodzi problem łysienia. Należy wspomnieć, że skóra uzupełnia niedobory witamin, które wspomagają produkcję włókien kolagenowych. Skóra zostaje odmłodzona, a jej wygląd ulega poprawie.

Ważne jest, aby powtarzać zabieg co 1-4 tygodnie. Średnio należy go powtórzyć od 3 do 6 razy.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

Choć mezoterapia igłowa jest świetnym zabiegiem nawilżającym i regenerującym, nie jest zalecana dla każdego. Jest to najlepszy zabieg dla osoby, u której nasilają się problemy skórne, takie jak cellulit, zmarszczki oraz inne kwestie związane z wypadaniem włosów. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie powinny korzystać z mezoterapii igłowej. Osoby z cukrzycą, nowotworami, infekcjami skóry, opryszczką i stanami zapalnymi nie powinny korzystać z zabiegu. Należy unikać stosowania leków przeciwzakrzepowych, jeśli dana osoba je przyjmuje. Jeśli jesteś uczulony na którykolwiek ze składników preparatu do iniekcji, mezoterapia nie jest zalecana.

Previous Metody pielęgnacji wnętrza samochodu
Next Jakie są rodzaje dostępnych opon?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KMP ŁÓDŹ FUTSAL CUP 2017 JUŻ ZA NAMI

Aż 15 godzin trwały w sumie zmagania uczestników sportowego weekendu z KMP Łódź Futsal Cup 2017. W tym roku turniej dla funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych Policji odbył się w nowej

Wiadomości 0 Comments

Przewodnik do znakowania opakowań transportowych

W jaki sposób można zapewnić bezpieczeństwo towarów podczas transportu od producenta do klienta? Jak można zapewnić, że towary są prawidłowo obsługiwane na wszystkich etapach transportu, magazynowania, załadunku, rozładunku i przewozu?

Wiadomości 0 Comments

Rzeszowskie Komórki Lokatorskie od DR Construct

Komórki lokatorskie są już powszechnie stosowane w nowoczesnym budownictwie jako przestrzeń do magazynowania narzędzi, rowerów czy urządzeń. DR Construct oferuje swoim klientom szeroki wybór konstrukcji o różnych rozmiarach, które są

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź