Sceny seksu w filmach Hollywood i sztuczki z nimi zwiazane

Sceny seksu w filmach Hollywood i sztuczki z nimi zwiazane

Filmowanie scen seksu może być trudnym zadaniem. Oto kilka sztuczek, które zostały wykorzystane na planie hollywoodzkich filmów.

Prawdziwy aktor to wytrawny kłamca. Gdyby nie aktor, nie uwierzylibyśmy w to, co widzimy na ekranie. To artysta sprawia, że wierzymy w filmowy smutek i radość, agresję i… seks. Nawet jeśli wiemy, że erotyczne napięcie jest doskonale wyreżyserowanym kłamstwem, a ludzie się całujący tak naprawdę się nie całują, ani nawet nie lubią.

Trzeba talentu i kilku innych sztuczek, by przekonująco odtworzyć scenę łóżkową.

Po pierwsze, choreografia

Kręcenie sceny erotycznej zazwyczaj nie różni się aż tak bardzo od każdej innej części. Wszystko jest tu dokładnie zaplanowane, od każdego ruchu i reakcji, po gesty itp. Wszystko po to, aby całość wyglądała dokładnie tak, jak zamierzył to reżyser. To reżyser decyduje, czy aktorom wolno improwizować, czy też muszą trzymać się wytycznych.

Kto trafi na filmowca, który ma obsesję na punkcie perfekcji i jest gotów wykonać milion kopii, zanim uzna, że ujęcie jest satysfakcjonujące, temu biada. Przykładem takiego mistrza zdjęć jest David Fincher.

Sprawdź także: Walter Murch i kryteria montażu filmu

„Przy Davidzie musieliśmy wykonać próbę erotycznej sceny” – opowiedział w jednym z wywiadów Neil Patrick Harris, który w filmie „Zaginiona dziewczyna” miał uprawiać ekranową miłość z Rosamund Pike. – „W tej chwili bierzesz mu kutasa do ust. Wykonujesz tyle – a tyle pchnięć i wtedy dopiero się spuszczasz. To było bardzo dziwne, bo dosłownie rozłożyliśmy na czynniki całą tę scenę. Chciał, aby to wszystko było absolutnie mechaniczne (…)”.

Czasami improwizacja jest dozwolona

Nie wszyscy reżyserzy są jednak tak profesjonalni jak Paul Verhoeven czy Fincher. Verhoeven omawia każdy szczegół sceny z aktorami przed rozpoczęciem zdjęć, nawet dokładne momenty, w których dana część ciała będzie widoczna. Czasami filmowcy potrafią dostrzec chemię między artystami i pozwalają im na dodanie własnych pomysłów do produkcji. Czasami takie decyzje mogą doprowadzić do powstania obrazów, o których długo nie będziemy mogli zapomnieć.

Previous Co należy wiedzieć o rozłupywarce do drewna przed jej zakupem
Next Jak uzyskać dofinansowanie na zakup maszyn rolniczych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak powiększyć usta – znane i nieznane metody

Duże, pełne usta, takie jak u Angeliny Jolie wyglądają jak spełnienie marzeń niemal wszystkich kobiet. Matka Natura bywa okrutna i czasem daje nam to, czego nie chcemy. Nie musisz od

Wiadomości 0 Comments

ODPOWIEDZĄ ZA PRÓBĘ WYŁUDZENIA 100 TYS. ZŁOTYCH KREDYTU

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej zatrzymali trzy kobiety podejrzane o usiłowanie wyłudzenia kredytu w wysokości 100 tysięcy złotych. Za tego rodzaju przestępstwo grozi karą do

Wiadomości 0 Comments

KAMPANIA INFORMACYJNA “UWAGA! DZIECKO CIERPI. NIE POZWÓL NA TO!

17 lutego 2017r ruszyła kampania informacyjna Komendy Miejskiej Policji w Łodzi realizowana wspólnie ze Społeczną Akademią Nauk w Łodzi i skierowana do łodzian. Kampania ma uwrażliwić i zachęcić społeczeństwo do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź