Jak uzyskać dofinansowanie na zakup maszyn rolniczych

Jak uzyskać dofinansowanie na zakup maszyn rolniczych

Dotacje na zakup maszyn wiążą się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej firmy. Istnieje możliwość uzyskania dużych pieniędzy na zakup maszyn i urządzeń rolniczych. Uczestnictwo w programach takich jak PROW może pomóc w uzyskaniu dofinansowania na zakup maszyn. Ważne jest jednak, aby wypełnić niezbędne wnioski i złożyć je w biurze regionalnym ARiMR.

Warto dowiedzieć się, jaki jest aktualny status programu i jakie są jego założenia. Dzięki temu rolnik będzie mógł określić, czy kwalifikuje się do udziału w takim programie. Często istnieje wiele możliwości.

Należy pamiętać, że nie można skorzystać tylko z dużej ilości pieniędzy

Głównym powodem jest to, że maszyny stały się droższe. Typowe gospodarstwo rolne będzie potrzebowało ciągnika, kombajnu, opryskiwacza i agregatu uprawowo-siewnego. Każdy z nich może kosztować kilkaset tysięcy złotych w zależności od wieku, stanu technicznego i modelu. Dotacja pomoże usprawnić funkcjonowanie gospodarstwa.

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej dotknięte są małe gospodarstwa rolne. Są one zazwyczaj nastawione na zakup podstawowych urządzeń produkcyjnych. Dofinansowanie nie jest często drogie, a kwoty są na tyle duże, że pozwalają na modernizację i rozwój.

Jakie są kryteria uzyskania dotacji na zakup maszyn?

O wszystkim zadecydują kryteria programu, ale są one na tyle zróżnicowane, że niemal każdy rolnik może wziąć w nich udział. Niektóre programy przeznaczone są tylko dla rolników, którzy dopiero rozpoczynają działalność, inne obejmują tych, którzy są ubezpieczeni w KRUS. Producenci rolni mogą również ubiegać się o dotacje na zakup maszyn rolniczych.

Dotacje pokrywają również straty spowodowane klęskami żywiołowymi oraz dotyczą zakupu niezarejestrowanych maszyn spełniających normy unijne.

Jakie dotacje unijne są dostępne dla rolników na zakup maszyn?

PROW, znany również jako Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, jest głównym programem, który zajmuje się tego typu dofinansowaniem. Składa się on z kilku mniejszych strategii, które zapewniają wsparcie finansowe dla właścicieli gospodarstw rolnych i innych osób, które chcą zakupić maszyny rolnicze. Należą do nich na przykład programy:

  • Premie dla młodych rolników
  • Modernizacja gospodarstw rolnych
  • Restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych
  • Rozwój przedsiębiorczości
  • Inne

Gdzie można składać wnioski o dotacje na zakup maszyn dla rolników?

Wypełnione formularze wniosków należy składać we właściwym oddziale regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Odpowiednie dokumenty można również pobrać z ich strony internetowej. Należy tylko sprawdzić, czy są one właściwe dla programu, z którego korzystamy.

Podsumowanie

Rolnicy mogą ubiegać się o dotacje w ramach PROW na zakup maszyn rolniczych. Warto zadbać o to, aby Twoje gospodarstwo uzyskiwało jak najlepsze wyniki. Dotacje te mogą być przeznaczone na modernizację gospodarstw oraz zwiększenie produkcji i sprzedaży.

Previous Sceny seksu w filmach Hollywood i sztuczki z nimi zwiazane
Next Inwestowanie w metale szlachetne w czasie kryzysu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Przewodnik do Levelingu Zaklinania w World of Warcraft: Shadowlands i zarabiania złota

Zaklinanie w Krainie Cieni Enchanting pozwala Ci na zwiększenie mocy Twojego ekwipunku poprzez dodanie enchantów. Shadowlands to odejście od poprzednich rozszerzeń, w których większość slotów na ekwipunek była niedostępna. Teraz

Wiadomości 0 Comments

WYRÓŻNIENIE DLA KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W ŁODZI

Łódzkie Łabędzie to statuetki wręczane w konkursie „Pracodawca kreujący i wspierający edukację”. 16 marca 2017 roku w Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15 odbyła się Gala Finałowa V edycji

Wiadomości 0 Comments

KOLEJNE DOPALACZE NIE TRAFIĄ NA RYNEK

Bełchatowscy funkcjonariusze po raz kolejny skontrolowali sklep gdzie według policyjnych ustaleń miały być sprzedawane dopalacze. Sprawa miała swój początek 28 grudnia 2016r, kiedy to policjanci z wydziału kryminalnego KPP w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź