Jak wybrać głośniki bezprzewodowe?

Jak wybrać głośniki bezprzewodowe?

Głośniki bezprzewodowe to wszechstronne i różnorodne urządzenia. Do wyboru jest wiele opcji, od modeli przenośnych po stacjonarne, przeznaczone przede wszystkim do użytku domowego. Pokażemy Ci, jak wybrać głośniki bezprzewodowe i na co zwracać uwagę w zależności od tego, jak słuchasz muzyki.

Standard Bluetooth – krótkie wprowadzenie

Głośniki można wyposażyć w wiele modułów i rozwiązań, które pozwalają na strumieniowanie muzyki ze smartfona lub tabletu. Dzięki temu możemy bezprzewodowo przesyłać muzykę z różnych źródeł internetowych za pośrednictwem naszych urządzeń mobilnych. Bluetooth jest jednym z najpowszechniej stosowanych standardów. Obecnie dostępnych jest wiele wersji Bluetooth, każda z nich różni się wydajnością i zasięgiem transmisji. Bluetooth 5.2 jest najnowszą wersją. Charakteryzuje się ona znacznie większą prędkością transmisji sygnału i mniejszym zużyciem energii niż poprzednie wersje. Pozwala to na dłuższą bezprzewodową pracę urządzeń przy wykorzystaniu wbudowanego akumulatora.

Standard Bluetooth jest jednak kompatybilny wstecz. Jeśli posiadasz smartfon z Bluetooth 5.0, możliwe jest używanie go z głośnikiem bezprzewodowym obsługującym starszą wersję. Transmisja nie będzie jednak „na warunkach” z tą wcześniejszą wersją.

Głośniki Bluetooth w podróży

Wiele głośników Bluetooth jest przenośnych i może być używanych na zewnątrz, na basenie lub podczas wakacyjnych spacerów po górach. Są na tyle małe, że dzięki niewielkim rozmiarom zmieszczą się w plecaku lub torbie.

Takie modele powinny mieć mniejsze wymiary, ale też być bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie musi to oznaczać, że model jest odporny na uszkodzenia, np. Nie oznacza to, że urządzenie będzie niepodatne na uszkodzenia, takie jak woda czy kurz, podczas transportu. Producenci muszą podać wartość indeksu IP (od Ingress Protection) urządzenia, które jest wodoodporne lub pyłoszczelne. Jest to indeks dwucyfrowy. IP67 jest indeksem dwucyfrowym. Pierwsza cyfra po lewej stronie oznacza stopień ochrony urządzenia przed wnikaniem pyłu, natomiast druga cyfra oznacza wodoodporność sprzętu. Praktycznie im wyższa jest każda z tych cyfr, tym lepiej.

Przeczytaj również: Wzmacniacze – co musisz wiedzieć

Czas pracy bezprzewodowej

Czas pracy na baterii może być bardzo ważny w podróży, nawet jeśli chodzi tylko o komfort użytkowania. Ważne jest, aby głośnik posiadał wystarczającą baterię (np. litowo-jonową. Należy jednak pamiętać, że na czas pracy bezprzewodowej może mieć wpływ głośność, z jaką odtwarzany jest dźwięk. Model Audio Pro P5, który obsługuje standard Bluetooth 5.0, może pracować z prędkością ok. Urządzenie może pracować przez 14 godzin bez konieczności ponownego ładowania. Nawet przy maksymalnej głośności czas ten skraca się o około 4 godziny. Jest to i tak świetny wynik jak na tak małe i przenośne urządzenia. Im dłuższy czas pracy na baterii, tym rzadziej będziemy musieli ładować urządzenie. Na wakacyjnym wyjeździe może to być trudne zadanie. Ten parametr techniczny nie jest czymś, co można zignorować.

Głośniki przenośne mają wiele przydatnych funkcji

Głośniki bluetooth mogą być wykorzystywane jako urządzenia głośnomówiące. Głośnik bluetooth pełni funkcję zestawu głośnomówiącego. Posiada mikrofon, który pozwala nam na wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych. Głośnik Bluetooth będzie odtwarzał głos rozmówcy przez głośnik Bluetooth, a nie przez smartfon.

Aby poprawić rozumienie sygnału mowy rejestrowanego przez mikrofony wbudowane w głośniki bezprzewodowe, można zastosować specjalne systemy redukcji szumów.

Niektóre głośniki bezprzewodowe Bluetooth mają możliwość ładowania baterii telefonów komórkowych. Taki głośnik działa jak powerbank. Jest to szczególnie przydatne w podróży. Baterię telefonu można naładować za pomocą odpowiednich kabli, podłączając smartfon do złącza USB w głośniku.

Przenośne głośniki Bluetooth są zazwyczaj monofoniczne ze względu na ich niewielkie rozmiary. Sparowanie ze sobą dwóch głośników Bluetooth może zwiększyć przestrzeń. Dzięki temu możemy odtwarzać dźwięk stereo.

Moduł Wi-Fi, multiroom i AirPlay

Modele z wyższej półki często oprócz Bluetooth zawierają moduł Wi-Fi (niektóre modele obsługują dwuzakresowe Wi Fi – zarówno pasmo 2,4 jak i 5,GHz), który może połączyć głośnik bezprzewodowy z lokalnym łączem internetowym. Może to przynieść wiele korzyści dla użytkownika, w tym możliwość stworzenia bezprzewodowego systemu multiroom w domu. Sprzęt ten, podobnie jak stacjonarne głośniki Bluetooth, wymaga zasilania sieciowego.

Przy zakupie głośników bezprzewodowych do systemu audio w domu należy rozważyć, jaki rodzaj systemu multiroom mogą obsługiwać głośniki bezprzewodowe. Różni producenci mogą oferować różne rozwiązania, które nie są ze sobą kompatybilne. Istnieją wyjątki od tej reguły. Kupując bezprzewodowe głośniki multiroom, należy pamiętać o tym, aby wybierać modele pochodzące od tego samego producenta. Należy również sprawdzić specyfikację, aby dowiedzieć się, jaki system multiroom obsługuje dany głośnik.

Bezprzewodowy system multiroom i głośniki są zazwyczaj kompatybilne z aplikacją mobilną, która daje dostęp do różnych serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Tidal, Deezer itp. Spotify, Tidal i Deezer są dostępne dla Ciebie. Takie rozwiązania są nie tylko wygodne, ale i intuicyjne.

AirPlay dostępny jest również w modelach z wbudowanym WiFi. AirPlay 2 to funkcja Apple, która pozwala na strumieniowe przesyłanie muzyki z kompatybilnych urządzeń poprzez lokalną sieć bezprzewodową. AirPlay 2 umożliwia także strumieniowe przesyłanie wideo do kompatybilnego telewizora oraz dźwięku do kompatybilnych głośników.

Previous Czy ubezpieczyciel może żądać faktur za naprawy
Next Przewodnik do Levelingu Zaklinania w World of Warcraft: Shadowlands i zarabiania złota

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ODPOWIEDZĄ ZA NIELEGALNE POSIADANIE AMUNICJI

Kryminalni z KMP w Łodzi zatrzymali dwóch braci, którzy nielegalnie posiadali kilkadziesiąt sztuk amunicji do różnych typów broni. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci uzyskali informacje, że

Wiadomości 0 Comments

„MARIHUANA – UZASADNIONY STRACH CZY NIEPOTRZEBNA PANIKA ?”

W ramach konferencji zorganizowanej w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi odebrał przekazane przez Marszałka Województwa Łódzkiego 10 kolejnych już walizek edukacyjnych z atrapami substancji psychoaktywnych oraz

Wiadomości 0 Comments

Operacja przegrody nosowej

Operacji przegrody nosa mogą poddać się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Popularnym zabiegiem wykonywanym przez kliniki medycyny estetycznej jest korekta skrzywionej przegrody nosowej. O tym, jaką metodę zastosować, decyduje lekarz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź