KONFERENCJA „JAK ROZPOZNAĆ I PRZECIWDZIAŁAĆ CYBERZAGROŻENIOM”
Mając na uwadze zbliżający się okres wakacji, dużą ilość wolnego czasu, którą dysponują dzieci i młodzież co może wpływać i skłaniać młodych ludzi do nadmiernej aktywności w internecie w dniu 22.06.2017r. w ramach kampanii informacyjnej Komenda Miejska Policji w Łodzi realizowała wspólnie ze Społeczną Akademią Nauk w Łodzi Konferencję inaugurującą kampanię informacyjną pn. „Jak rozpoznać i przeciwdziałać cyberzagrożeniom”
Przedsięwzięcie ma na celu uzmysłowić skalę zjawiska cyberprzestępczości, skutków z nim związanych. Podczas konferencji omówione zostały m.in. zagadnienia dotyczące zagrożeń związanych z użytkowaniem smartfonów, nadmierną aktywnością w sieci i uzależnieniem od internetu. Wskazano symptomy mogące świadczyć o cyberuzależnieniu oraz formy dostępnej pomocy. Omówiono także skalę zjawiska przestępczości komputerowej i zagadnienia dotyczące odpowiedzialności karnej w tym zakresie. W konferencji uczestniczyli dorośli odbiorcy, tj. nauczyciele, rodzice, opiekunowie oraz wszystkie osoby zainteresowane prezentowaną tematyką.
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, prelegentom oraz uczestnikom spotkania. Jednocześnie informujemy, że konferencja zapoczątkowała cykl szkoleń i warsztatów związanych z zapobieganiem problemom cyberzagrożeń, które będą kontynuowane podczas nowego roku szkolnego
Zapraszamy do włączenia się w kampanię oraz udziału w kolejnych spotkaniach!!!
Może to Ci się spodoba
Legend of Rock Wrocław – Hala Stulecia 25 marca 2023
The Legend of Rock Symphonic Rock Never Dies! 25 marca 2023 Wrocław Hala Stulecia 18 listopada 2023 Katowice Spodek godz. 20:00 Spektakularna produkcja! Poczuj niesamowite emocje podczas jedynego takiego koncertu
WIELKANOCNE SPOTKANIE MSWIA I SŁUŻB MUNDUROWYCH
12 kwietnia 2017 roku w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się Wielkanocne śniadanie z funkcjonariuszami i operatorami Centrum Powiadomienia Ratunkowego, którzy będą pełnić służbę w święta. Na zaproszenie wojewody łódzkiego
„NA POMOC POSZKODOWANYM…”
W dniach 21.08 – 23.08.2017 roku 44 funkcjonariuszy Kompanii 3 Prewencji Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zostali skierowani do pełnienia służby w ramach zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie
