NAPAD RABUNKOWY METODĄ “NA POLICJANTA” – CBŚP ZATRZYMAŁO DWÓCH MĘŻCZYZN

NAPAD RABUNKOWY METODĄ “NA POLICJANTA” – CBŚP ZATRZYMAŁO DWÓCH MĘŻCZYZN

Policjanci gdańskiego CBŚP zatrzymali dwóch przestępców, którzy brali udział w napadzie w województwie łódzkim, podczas którego skradli 530 tys. złotych. Jest to rezultat działań związanych z zatrzymaniem gangsterów, którzy w 2015 roku uprowadzili dla okupu znanego gdańskiego adwokata. Wtedy funkcjonariusze CBŚP ustalili, że grupa przestępcza, która uprowadziła mężczyznę, zajmował się również napadami metodą “na policjanta”.

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali dwóch mężczyzn w województwie mazowieckim, którzy na swoim koncie mają napad rabunkowy. W połowie 2015 roku w województwie łódzkim doszło do przejęcia przez przestępców 530 tys. zł zaraz po wypłacie gotówki z banku.

Funkcjonariusze gdańskiego CBŚP rozpracowując zorganizowaną grupę przestępczą, mającą na swoim koncie napady „metodą na policjanta”, jak również uprowadzenie adwokata w Gdańsku dotarli, jak po nitce do kłębka, do dwóch mężczyzn, którzy brali udział w napadzie pod Łodzią. Policjanci ustalili tożsamość obu mężczyzn – pozostawało ich zatrzymanie. Paweł P. (36 l.) został namierzony w Serocku na Mazowszu, jego wspólnik 35-letni Daniel K. został zatrzymany w Warszawie. Funkcjonariusze podczas realizacji zabezpieczyli również ponad 400 tys. zł, w różnej walucie (złotówki, euro, dolary).

Funkcjonariusze ustalili, że obaj mężczyźni współpracowali ze zorganizowaną grupą przestępczą. Jeden z zatrzymanych mężczyzn brał udział w napadzie, a drugi przekazał informacje o wypłacie gotówki w określonym miejscu.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju, za które grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy Gdańsk – Południe aresztował ich na trzy miesiące.

Śledztwo nadzorowane przez Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu Do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku jest rozwojowe i nie są wykluczone dalsze zatrzymania w tej sprawie.

Previous PONAD 136 GRAMÓW MARIHUANY W MIESZKANIU
Next KAMPANIA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PTASIEJ GRYPY

Może to Ci się spodoba

Łódź na Sygnale 0 Comments

DZIELNICOWI ZATRZYMALI ZŁODZIEJA TELEFONU

15 lutego 2017 roku dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu zatrzymali 26 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który dzień wcześniej w jednym z biur w Wieluniu ukradł telefon komórkowy.

Łódź na Sygnale 0 Comments

SPRAWCY ROZBOJU ZATRZYMANI ZARAZ PO ZDARZENIU

Policjanci z piotrkowskiej komendy zatrzymali czterech sprawców rozboju na 25-latku. Mężczyźni bili pokrzywdzonego po twarzy doprowadzając do stanu bezbronności. Następnie zabrali mu tablet i zegarek. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Grozi

Łódź na Sygnale 0 Comments

AWANTURNICY ODPOWIEDZĄ ZA ROZBOJE

Łódzcy policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy zniszczyli dwa samochody, zaatakowali 16-latka oraz pracowników stacji benzynowej. Nie uniknął jednak kary za swoje czyny. 8 lipca 2017 roku około godziny 21.00 policjanci otrzymali

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź