NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński wraz z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi mł. insp. Piotrem Krężołkiem i Prezesem Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi Jarosławem Olbrychowskim uczestniczyli w obchodach 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość odbyła się na Cmentarzu Starym w Łodzi.

W godzinę „W” łodzianie, parlamentarzyści, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, innych służb mundurowych, instytucji i organizacji zgromadzili się przy mogile gen. bryg. Franciszka Edwarda Pfeiffera ps. „Radwan” – najstarszego stopniem łodzianina biorącego udział w Powstaniu Warszawskim, który w 1944 r. był komendantem Obwodu I Śródmieście Komendy AK Okręgu Warszawa-Miasto. Organizatorem uroczystości był Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.

Previous TRAGICZNY WYPADEK DROGOWY NA ULICY MIRKOWSKIEJ W WIERUSZOWIE
Next UDERZENIE W PRZESTĘPCZOŚĆ NARKOTYKOWĄ

Może to Ci się spodoba

Wiadomości

Najlepsze plecaki szkolne – czym się kierować przy wyborze?

Powrót dzieci do szkoły może być dla nich trudny i frustrujący. Jednak to właśnie proces przygotowywania się do nowego roku szkolnego jest najprzyjemniejszy. Odświeżenie akcesoriów szkolnych, nowe gadżety i kolorowe

Wiadomości

KLASY POLICYJNE NA SPOTKANIU W KOMENDZIE

13 marca 2017 roku w auli Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie funkcjonariuszy policji z uczniami klas policyjnych. Główny temat spotkania to cyberprzemoc i bezpieczne korzystanie z

Wiadomości

Rodzaje okularów: Typ oprawki

Nie należy ograniczać wyboru okularów korekcyjnych do estetyki. Musimy wziąć pod uwagę rodzaj, styl, rozmiar i materiał, z którego wykonane są okulary korekcyjne. Na rynku istnieją trzy podstawowe rodzaje szkieł: