UDERZENIE W PRZESTĘPCZOŚĆ NARKOTYKOWĄ

UDERZENIE W PRZESTĘPCZOŚĆ NARKOTYKOWĄ

Ozorkowscy policjanci zatrzymali 49-letnią kobietę, w mieszkaniu której zabezpieczyli 15 krzewów konopi indyjskich oraz prawie 200kg nielegalnego tytoniu. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego sięga 150 tysięcy złotych. Zatrzymana usłyszała zrzut uprawy środków odurzających oraz posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kilka dni później policyjni wywiadowcy zlikwidowali kolejną uprawę konopi indyjskich w Zgierzu, gdzie zabezpieczyli 9 roślin.

31 lipca 2017r. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ozorkowie pojawili się pod jednym z budynków mieszkalnych w Aleksandrowie Łódzkim. Wiedzieli, że mieszkająca tam kobieta może uprawiać marihuanę oraz może mieć nielegalny tytoń. Gdy funkcjonariusze rozpoczęli przeszukania najpierw natknęli się na specjalnie przygotowane pomieszczenie, w którym w przeszłości najprawdopodobniej znajdowała się uprawa marihuany. Jednak zamiast środków odurzających funkcjonariusze znaleźli tam 7 worków tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Po zważeniu całości okazało się, że jest go prawie 193kg. Przy tej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych uszczuplenie podatku akcyzowego wynosi około 150 tysięcy złotych. Podczas  dalszego przeszukiwania posesji, w szklarni policjanci zauważyli uprawę konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli w sumie 15 krzewów o różnej wysokości. Według obliczeń śledczych z tych krzewów można uzyskać około 330 gramów marihuany. 49-latka została zatrzymana i usłyszała zarzuty uprawy konopi indyjskich o posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto 02 sierpnia 2017r. policyjni wywiadowcy w Zgierzu wśród zarośli ujawnili kolejną plantację konopi indyjskiej. W tym przypadku zabezpieczono 9 krzewów o wysokości do 90cm.

Previous NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
Next POLICJANCI ZATRZYMALI MĘŻCZYZNĘ PODEJRZEWANEGO O POBICIE RATOWNIKA

Może to Ci się spodoba

Łódź na Sygnale 0 Comments

WŁAMYWACZ W RĘKACH POLICJANTÓW

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem do rożnych nieruchomości na terenie powiatu opoczyńskiego. Złodziej swoją przestępczą działalność prowadził od około 2 lat. Wobec 46 latka sąd zastosował

Łódź na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCÓW POBICIA TAKSÓWKARZA I JEGO PASAŻERA

Ośmiu sprawców w wieku od 17 do 19 lat zostało zatrzymanych przez policję w związku z pobiciem młodego mężczyzny, który wraz ze swoją partnerką wsiadł do taksówki na ulicy Piotrkowskiej

Łódź na Sygnale 0 Comments

ŚMIERTELNY WYPADEK W ŁODZI

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 25 kwietnia 2017 roku około godziny 4:30 na al. Piłsudskiego w Łodzi na wysokości ulicy Wodnej w kierunku Widzewa.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź