NOWE PSY W ŁÓDZKIM GARNIZONIE

NOWE PSY W ŁÓDZKIM GARNIZONIE

Dwa owczarki niemieckie już wkrótce wstąpią w szeregi łódzkiej brygady psów policyjnych. Luba i Lesko rozpoczęli wraz ze swoimi przewodnikami kurs specjalistyczny w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

28 lutego 2017 roku zostały zakupione dwa owczarki niemieckie – suka urodzona pod koniec 2015 roku i pies z początku 2016. Oba czworonogi rozpoczęły kurs specjalistyczny dla psów patrolowo-tropiących. Początkowo w szkoleniu miało uczestniczyć 12 psów z podopiecznymi z całej Polski, jednak z uwagi na trudne egzaminy kwalifikacyjne do kursu ostatecznie przystąpiło 10 czworonogów – wylicza mł. aspirant Jarosław Grabowski, koordynator ds. używania i utrzymania służbowych psów i koni na terenie województwa łódzkiego.

Kurs w ZKP w Sułkowicach trwać będzie 98 dni. Tamtejszy zakład kynologii jest jedyną jednostką w Polsce, w której szkoli się psy na potrzeby Policji. W 2016 roku szkoła obchodziła 60-lecie istnienia.

Nowi psi funkcjonariusze po ukończeniu szkolenia zasilą jednostki w Bełchatowie i Kutnie. Do ich głównych obowiązków należeć będzie zabezpieczenie imprez masowych, tropienie osób zaginionych i niebezpiecznych oraz patrolowanie ulic.

Previous ZATRZYMANY SPRAWCA KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM
Next ODPOWIE ZA POSIADANIE GRZYBKÓW HALUCYNOGENNYCH I MARIHUANY

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

OSTATNIE PRACE NA BUDOWIE NOWEJ PODDĘBICKIEJ KOMENDY – WKRÓTCE OTWARCIE

27 lutego 2017 roku insp. Andrzej Łapiński Komendant Wojewódzki Policji wraz z Piotrem Polakiem Posłem na Sejm RP – członkiem Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych złożył wizytę w nowo budowanej

Wiadomości 0 Comments

PODPISANIE POROZUMIEŃ

27 czerwca 2017 roku w Urzędzie Miasta Łodzi odbyła się uroczystość podpisania porozumień pomiędzy Prezydent Miasta Łodzi Hanną Zdanowską i Komendantem Miejskim Policji w Łodzi insp. Pawłem Karolakiem. Na mocy

Wiadomości 0 Comments

ŚMIERTELNY WYPADEK W CHOJNACH W POWIECIE WIERUSZOWSKIM

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 34 – letni funkcjonariusz Inspekcji Transportu Drogowego z Łodzi. Inspektor znajdował się w trakcie wykonywania czynności służbowych.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź