RELACJA Z FINAŁU PROJEKTU „FAIR PLAY – PRZECIWNICY NIE WROGOWIE”

RELACJA Z FINAŁU PROJEKTU „FAIR PLAY – PRZECIWNICY NIE WROGOWIE”

Funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi mając na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Łodzi w sferze kulturalnego kibicowania opracowali projekt profilaktyczny pn. ”Fair play – przeciwnicy nie wrogowie” skierowany do dorastającej młodzieży, która korzysta z różnego rodzaju widowisk sportowych.

Jako współpartnerów w projekcie zaprosiliśmy Wydział Edukacji UMŁ, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Akademię Humanistyczno- Ekonomiczną w Łodzi, Fundację Surei No Mon, Fundację Teatr Piccolo – Kultura Bez Barier oraz Łódzką Grupę PaT oraz portal internetowy pracujdlanas.pl. Projekt został objęty honorowym Patronatem Prezydent Miasta Łodzi.

Do udziału w projekcie zaprosiliśmy młodzież szkół ponadgimnazjalnych, by wśród tej grupy upowszechniać postawy fair play w życiu codziennym i w relacjach rówieśniczych. Na przykładzie tradycyjnych wschodnich sztuk walki, które szacunek do przeciwnika mają zapisane w kodeksie honorowym, chcemy przeciwstawić się rasizmowi, ksenofobii i antysemityzmowi, podnosić świadomość młodych ludzi, zachęcać do kulturalnego , zgodnego z prawem kibicowania.

Projekt zakładał konkurs na scenariusz scenki, dialogu, etiudy, skeczu kabaretowego podkreślającego pozytywną wartość kulturalnego i odpowiedzialnego kibicowania z jednoczesnym pokazaniem w krzywym zwierciadle przykładów wyśmiewających negatywne zachowania pseudokibiców.

Uroczysty finał konkursu odbył się w dniu 21 marca 2017r o godz. 10.00 w Teatrze Piccolo w Łodzi przy ul. Tuwima 34.

I miejsce w konkursie zdobyła Tatiana Staniszewska z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Łodzi za scenariusz ”Jak kibicują ojcowie”

II miejsce zdobyła Eliza Syncerek z XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Łodzi za scenariusz „ Fair play – przeciwnicy nie wrogowie”

Nagrody dla laureatek ufundowali wspólnie współorganizatorzy konkursu.

Nagrodzony scenariusz zaprezentowany został przez „Kabaretowce” z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi, Łódzka Grupa PaT przedstawiła kabaret o kibicowaniu ”Kto nie skacze”, Fundacja Surei No Mon zaprezentowała pokaz KENDO i opowiedziała o kodeksie honorowym wschodnich mistrzów walki.

Punktem kulminacyjnym finału był wspaniały, wzruszający koncert Zespołu Normalsi.

Wszystkim współpartnerom i uczestnikom tego wydarzenia serdecznie dziękujemy!

Previous POLICJANCI ZLIKWIDOWALI PLANTACJĘ MARIHUANY I ZABEZPIECZYLI PONAD KILOGRAM GOTOWEGO PRODUKTU
Next ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ GROZI KARA DO 10 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak zrobić trwałą na włosach?

Trwała fryzura znów jest modna. Według stylistów, trwała ondulacja jest znowu w modzie. Możesz mieć burzę loków, jeżeli jesteś marzycielką. Po pierwsze, musisz określić, czy trwałe loki są dla Ciebie

Wiadomości 0 Comments

Najpopularniejsze gatunki choinek i ich właściwości

Choinka, ta wiecznie zielona roślina, stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli sezonu świątecznego. Każdego roku, miliony rodzin na całym świecie udają się na poszukiwania idealnej choinki, która staje się

Wiadomości 0 Comments

ŁÓDZKA POLICJA KONNA NA MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH W BRNIE

W dniach od 26 do 27 maja 2017 roku odbyły się XX Międzynarodowe Zawody Policji Konnej w Brnie. Łódzką policję reprezentował duet zawodników: sierż. szt. Radosław Kafar na koniu HUMUS

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź