RELACJA Z FINAŁU PROJEKTU „FAIR PLAY – PRZECIWNICY NIE WROGOWIE”

RELACJA Z FINAŁU PROJEKTU „FAIR PLAY – PRZECIWNICY NIE WROGOWIE”

Funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi mając na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Łodzi w sferze kulturalnego kibicowania opracowali projekt profilaktyczny pn. ”Fair play – przeciwnicy nie wrogowie” skierowany do dorastającej młodzieży, która korzysta z różnego rodzaju widowisk sportowych.

Jako współpartnerów w projekcie zaprosiliśmy Wydział Edukacji UMŁ, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Akademię Humanistyczno- Ekonomiczną w Łodzi, Fundację Surei No Mon, Fundację Teatr Piccolo – Kultura Bez Barier oraz Łódzką Grupę PaT oraz portal internetowy pracujdlanas.pl. Projekt został objęty honorowym Patronatem Prezydent Miasta Łodzi.

Do udziału w projekcie zaprosiliśmy młodzież szkół ponadgimnazjalnych, by wśród tej grupy upowszechniać postawy fair play w życiu codziennym i w relacjach rówieśniczych. Na przykładzie tradycyjnych wschodnich sztuk walki, które szacunek do przeciwnika mają zapisane w kodeksie honorowym, chcemy przeciwstawić się rasizmowi, ksenofobii i antysemityzmowi, podnosić świadomość młodych ludzi, zachęcać do kulturalnego , zgodnego z prawem kibicowania.

Projekt zakładał konkurs na scenariusz scenki, dialogu, etiudy, skeczu kabaretowego podkreślającego pozytywną wartość kulturalnego i odpowiedzialnego kibicowania z jednoczesnym pokazaniem w krzywym zwierciadle przykładów wyśmiewających negatywne zachowania pseudokibiców.

Uroczysty finał konkursu odbył się w dniu 21 marca 2017r o godz. 10.00 w Teatrze Piccolo w Łodzi przy ul. Tuwima 34.

I miejsce w konkursie zdobyła Tatiana Staniszewska z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Łodzi za scenariusz ”Jak kibicują ojcowie”

II miejsce zdobyła Eliza Syncerek z XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Łodzi za scenariusz „ Fair play – przeciwnicy nie wrogowie”

Nagrody dla laureatek ufundowali wspólnie współorganizatorzy konkursu.

Nagrodzony scenariusz zaprezentowany został przez „Kabaretowce” z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi, Łódzka Grupa PaT przedstawiła kabaret o kibicowaniu ”Kto nie skacze”, Fundacja Surei No Mon zaprezentowała pokaz KENDO i opowiedziała o kodeksie honorowym wschodnich mistrzów walki.

Punktem kulminacyjnym finału był wspaniały, wzruszający koncert Zespołu Normalsi.

Wszystkim współpartnerom i uczestnikom tego wydarzenia serdecznie dziękujemy!

Previous POLICJANCI ZLIKWIDOWALI PLANTACJĘ MARIHUANY I ZABEZPIECZYLI PONAD KILOGRAM GOTOWEGO PRODUKTU
Next ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ GROZI KARA DO 10 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

III EDYCJA SZKOLENIA POŁĄCZONEGO Z DOSKONALENIEM ZAWODOWYM POLICJANTÓW PEŁNIĄCYCH SŁUŻBĘ W POMIESZCZENIACH DLA OSÓB ZATRZYMANYCH

Od 12 do 14 kwietnia 2017 roku w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu odbyła się trzecia edycja szkolenia połączonego z doskonaleniem zawodowym lokalnym policjantów z 20

Wiadomości 0 Comments

WYPADEK DROGOWY Z UDZIAŁEM KARETKI POGOTOWIA RATUNKOWEGO

27 lipca 2017 roku około godziny 15.00 na drodze krajowej 74 w Jaksonku doszło do wypadku drogowego, w którym ranne zostały dwie osoby. Z ustaleń policjantów wynika, że 37-letni kierujący

Wiadomości 0 Comments

KOLEJNE DOPALACZE NIE TRAFIĄ NA RYNEK

Bełchatowscy funkcjonariusze po raz kolejny skontrolowali sklep gdzie według policyjnych ustaleń miały być sprzedawane dopalacze. Sprawa miała swój początek 28 grudnia 2016r, kiedy to policjanci z wydziału kryminalnego KPP w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź