NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński wraz z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi mł. insp. Piotrem Krężołkiem i Prezesem Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi Jarosławem Olbrychowskim uczestniczyli w obchodach 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość odbyła się na Cmentarzu Starym w Łodzi.

W godzinę „W” łodzianie, parlamentarzyści, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, innych służb mundurowych, instytucji i organizacji zgromadzili się przy mogile gen. bryg. Franciszka Edwarda Pfeiffera ps. „Radwan” – najstarszego stopniem łodzianina biorącego udział w Powstaniu Warszawskim, który w 1944 r. był komendantem Obwodu I Śródmieście Komendy AK Okręgu Warszawa-Miasto. Organizatorem uroczystości był Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.

Previous TRAGICZNY WYPADEK DROGOWY NA ULICY MIRKOWSKIEJ W WIERUSZOWIE
Next UDERZENIE W PRZESTĘPCZOŚĆ NARKOTYKOWĄ

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

„NA ZŁODZIEJU CZAPKA GORE”

Łódzcy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 35-latka, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Okazało się, że w samochodzie przewoził tytoń oraz papierosy bez akcyzy , nie miał uprawnień do kierowania

Wiadomości 0 Comments

ŚMIERTELNY WYPADEK W CHOJNACH W POWIECIE WIERUSZOWSKIM

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 34 – letni funkcjonariusz Inspekcji Transportu Drogowego z Łodzi. Inspektor znajdował się w trakcie wykonywania czynności służbowych.

Wiadomości 0 Comments

ZWOLNIJ! JAK KOCHA, TO POCZEKA

14 lutego to „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami. To czas, który chcemy spędzić z bliskimi nam osobami. Policjanci z garnizonu łódzkiego właśnie w tym wyjątkowym dniu zaplanowali działania mające na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź